Chidom trafił w ostatnich sekundach i koszykarze Górnika wygrali w Opolu!

Koszykarze Górnika wygrali w Opolu. to jedenasta wygrana z rzędu!
Koszykarze Górnika wygrali w Opolu. to jedenasta wygrana z rzędu! Paweł Gołębiowski (zdjecie ilustracyjne)
Trwa imponująca seria koszykarzy Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego wygrali 11 mecz z rzędu.

Trwa imponująca seria koszykarzy Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego wygrali 11 mecz z rzędu. Tym razem lider I ligi pokonał na wyjeździe 80:79 Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

Zwycięstwo w Opolu przyszło wałbrzyszanom ze sporym trudem. Po pierwszej połowie spotkanie to gospodarze prowadzili wyraźnie 47:37. Po zmianie stron boiska Górnik Trans.eu Zamek Książ wziął się jednak do roboty i przd ostatnią kwarta przegrywał już tylko 62:65.
Ekipa z Opola widząc, że zwycięstwo wymyka im się rąk walczyła ambitnie o utrzymanie do końca pojedynku chociaż minimalnej przewagi. Nie udało im się to jednak. Na 5 sekund przed końcową syreną Arinze Chidom trafił spod kosza, ustalając wynik spotkania.

Następny mecz Górnik Trans.eu Zamek Książ rozegra w sobotę, 18 marca w Wałbrzychu. Zmierzy się wtedy o godz. 18 w hali Aqua Zdroju z KKS Polonią Warszawa.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 79:80 (20:19, 27:16, 18:27, 14:18)

Górnik Trans/eu Zamek Książ: Majewski 20, Chidom 14, Kruszczyński 13, Niedźwiedzki 13, Durski 11, Sitnik 4, Sobkowiak 3, Walski 2.