Chojniczanka Chojnice - Górnik Wałbrzych 0:3

Artur Szałkowski
Bohaterem Górnika w meczu z Chojniczanką był Daniel Zinke
Bohaterem Górnika w meczu z Chojniczanką był Daniel Zinke Dariusz Gdesz
W meczu 30 kolejki II ligi piłkarskiej, wałbrzyszanie sprawili niespodziankę swoim kibicom i efektownie pokonali na wyjeździe Chojniczankę.

Pierwszą bramkę dla Górnika strzelił w 16 minucie Adam Kłak uderzając celnie piłkę głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Zinke. Było to dopiero preludium do świetnego występu czeskiego pomocnika Górnika. Tuż po przerwie w 46 minucie, wałbrzyszanie przeprowadzili znakomitą kontrę. Marcin Morawski podał długą piłkę do boku boiska, gdzie przejął ją Jan Rytko. Następnie dośrodkował ją w pole karne, gdzie na piłkę czekał już Daniel Zinke, który podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla Górnika. Kropkę nad przysłowiowym „i” wałbrzyszanie postawili w 84 minucie spotkania. Daniel Zinke w swoim stylu przeprowadził znakomity rajd z piłką i będąc około 18 metrów od bramki Chojniczanki, uderzył ją nie do obrony tuż pod poprzeczkę. Kilka minut później sędzia odgwizdał koniec spotkania. Chojniczanka Chojnice - Górnik Wałbrzych 0:3.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio