Cottonina - dobra energia wprost z natury

Materiał powstał we współpracy z Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort to wyjątkowe miejsce z charakterem na rekreację w sercu Gór Izerskich i zielona oaza dla wszystkich kochających aktywność, ruch i naturę.

Harmonia ze światem przyrody

Cottonina to miejsce, które zachwyca o każdej porze roku oferując pielęgnację i regenerację ciała w atmosferze błogiego relaksu i harmonii. Bliski naturze charakter Cottoniny odpowiada klimatowi Czerniawy, zacisznej dzielnicy Świeradowa-Zdroju, w jakiej się znajduje. Obiekt mieści się w czterech budynkach, oferując do 230 miejsc noclegowych. Pięknie zagospodarowany, obszerny teren zielony dookoła budynków, odrestaurowane elementy małej architektury i górski potok naturalnie wkomponowują bryłę obiektu w otaczającą przyrodę. Przywiązywanie dużej wagi do pielęgnacji otoczenia sprawia, że miejsce to jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju, która pozwala na bliską relację ze światem natury. Goście hotelu mogą wzmocnić swoją więź z przyrodą i odnowić siły witalne zażywając kąpieli w zewnętrznym jacuzzi, wylegując się na leżakach czy spacerując zielonymi alejkami między budynkami obiektu.

Relaks, jaki towarzyszy kontemplacji na łonie natury jest tutaj na wyciągnięcie ręki.
Subtelny urok, jasne i czyste przestrzenie, jakość obsługi i inspirująca atmosfera tego miejsca sprawią, że można poczuć, że jest to Twoje ulubione miejsce na ziemi. Stała oferta Cottoniny – autorskie Mineral SPA, wysmakowana Restauracja Ametyst czy klimatyczny klub muzyczny Cotton Club – inspiracje czerpią wprost z natury.

Mineral SPA

Z największą dbałością i precyzją Cottonina stworzyła mineralne menu zabiegowe w oparciu o to, co najcenniejszego daje natura. Mineral SPA, to miejsce inspirowane legendami regionu oraz bogactwem złóż Gór Izerskich, które są kopalnią dobroczynnych dla zdrowia i urody minerałów, kamieni szlachetnych oraz źródłem wód o bogatym składzie mineralnym i właściwościach leczniczych. Innowacyjne zabiegi, z których można skorzystać w sześciu gabinetach SPA, bazują na skutecznych, a jednocześnie nasyconych naturalną energią produktach, ogromnym doświadczeniu i niekonwencjonalnym podejściu do kosmetologii. W ofercie Cottoniny znajduje się szeroki wachlarz zabiegów dla dzieci od pierwszego roku życia, kobiet w ciąży, wegetarian i wegan czy osób aktywnych.

Strefa wellness

W strefie rekreacyjnej znajduje się basen z przeciwprądem, kaskada wodna, ławka masująca oraz brodzik z ciepłą wodą dla najmłodszych. Zaciszne, przeszklone tepidarium, z wygodnymi leżakami i pięknym widokiem na górski Czarny Potok, pozwala na głębokie odprężenie. Dzięki chwilom spędzonym w zewnętrznym jacuzzi możliwe staje się odzyskanie wewnętrznej równowagi i poczucia zespolenia z naturą. Zaś zaciszna Strefa Saun, z sauną suchą, sauną infrared i łaźnią parową, czeka na wszystkich pragnących skorzystać z dobroczynnego działania ciepła i aromaterapii. Ścieżkę Kneippa i prysznic doznań polecamy natomiast osobom szukającym sposobu na poprawę krążenia krwi i zwiększenie odporności organizmu. Z kolei strefa aktywności, która obejmuje siłownię i salę cardio, gwarantuje przypływ pozytywnej energii. W określone dni w wakacje, ferie, weekendy i święta organizowane są zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych.
Naturalne i niepowtarzalne smaki
Kunszt i wyczucie smaku sprawia, że Restauracja Ametyst, którą mają do dyspozycji goście Cottoniny jest miejscem szczególnych doznań. Kuchnia Restauracji zaskakuje prostotą,
ale i inspirującymi, dopracowanymi w najmniejszym szczególe potrawami, które przygotowywane są według autorskich przepisów ametystowego zespołu.
Zwolennikom zdrowego odżywiania, dla których oferta kulinarna jest integralną częścią pobytu poświęconego odnowie kondycyjnej szczególnie polecamy dania z karty, układanej zgodnie z sezonowością warzyw i owoców oraz wykorzystaniem wyjątkowych produktów regionalnych. Przeszklona oranżeria, dająca wrażenie przestrzeni i bliskości z naturą, to idealne miejsce do wspólnego celebrowania posiłków, organizacji imprez, przyjęć i spotkań.

Nature & Active

Wypoczynek w Cottoninie daje wiele okazji do pielęgnowania więzi z naturą. Ze względu na swoje położenie i ukształtowanie terenu Świeradów-Zdrój jest idealnym miejscem do uprawiania różnych form turystyki dla wszystkich, bez względu na kondycję i techniczne umiejętności. Cottonina to hotel dla aktywnych - miłośnikom jazdy na rowerze, nartach czy pieszych wycieczek hotel oferuje dodatkowe udogodnienia jak posiłki dla aktywnych, bike wash, wypożyczalnię i przechowalnię sprzętu, rowerowe foteliki dziecięce czy samopompującą stację naprawczą. Hotel oferuje pakiety pobytowe pozwalające połączyć aktywny wypoczynek lub uwzględniające potrzeby dietetyczne z odnową biologiczną i pielęgnacją ciała.

Hotel Przyjazny Rodzinie

Od momentu rozpoczęcia swojej działalności Cottonina regularnie otrzymuje prestiżowy certyfikat i rekomendację Hotelu Przyjaznego Rodzinie, co najlepiej potwierdza jego zaangażowanie i gotowość do goszczenia rodzin z dziećmi. Cottonina to miejsce ułatwiające rozkoszowanie się wypoczynkiem i budowanie cennych więzi z rodziną, gdzie najmłodsi Goście traktowani są z największą starannością. Specjalnie dla dzieci i ich rodziców obiekt oferuje wiele udogodnień, zapewniając komfort, bezpieczeństwo, oryginalne atrakcje i beztroską zabawę.

Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort
ul. Sanatoryjna 7
59-850, Świeradów-Zdrój
+48 75 78 45 500
[email protected]
www.cottonina.pl

Materiał oryginalny: Cottonina - dobra energia wprost z natury - Jelenia Góra Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie