Cztery medale dla Herosa

Młodzi zapaśnicy z Czarnego Boru walczyli w Solcu Kujawskim.

Świetnie spisali się w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek i Młodzików w Solcu Kujawskim, zawodnicy Herosa Czarny Bór. Zdobyli tam trzy złote i jeden srebrny medal. W zawodach wystartowało prawie 300 zapaśniczek i zapaśników, rywalizowali w trzech stylach i dwóch grupach wiekowych. W grupie młodziczek, w wadze do 67 kg. zwyciężyła Heroska, Paulina Kulig, która najpierw położyła na łopatki Karolinę Trzcińską (Gwiazda Szczuczyn), a następnie z Kingę Kurkowiak (Grunwald Plewiska). W grupie młodzików w stylu wolnym w wadze do 66 kg. drugi był natomiast Filip Paldyna. Filip w pierwszej walce pokonał wysoko na punkty i położył na plecy Michała Bielawskiego (Grunwald Poznań), w kolejnej w podobnym stylu zwyciężył z Krzysztofem Wudniakiem (Gryf Wojnowo), ale w finale sam dał się położyć na łopatki Dawidowi Seteckiemu z klubu Ceramik Krotoszyn. Dwa złote medale przywieźli też z Solca startujacy w grupie wiekowej dzieci, w mini zapasach Patrycja Kulig i Adrian Filip.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani