Bartosz Ogrodnik, fot. Dariusz Gdesz
AZS PWSZ Wałbrzych - Zagłębie Lubin 2:0.
AZS PWSZ Wałbrzych - Zagłębie Lubin 2:0. Dariusz Gdesz
To był mecz derbowy z prawdziwego zdarzenia.

To był mecz derbowy z prawdziwego zdarzenia. Nie brakowało walki, kartek, i co najważniejsze – bramek. Obie strzeliły zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych, które pokonały lidera Ekstraligi Zagłębie Lubin 2:0.

Tydzień temu podopieczne Marcina Gryki niespodziewanie straciły punkty w spotkaniu z ostatnią drużyną Ekstraligi Olimpią Szczecin. Dzisiaj wałbrzyszanki mierzyły się z liderem rozgrywek i rywalem z województwa. Poprzeczka była zatem powieszona dużo wyżej.

Spotkanie między drużynami z Wałbrzycha i Lubina było pełne walki i, niestety, urazów. Już w 14. minucie z powodu kontuzji boisko opuścić musiała zawodniczka przyjezdnych Karolina Kaźmierska, która została zmieniona przez… nominalną bramkarkę Joannę Bugajską. W pierwszej połowie mecz pozbawiony był dogodnych sytuacji strzeleckich, dużo było strat i niedokładności. Kibice zgromadzeni na stadionie w Wałbrzychu gole oglądali dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Na prowadzenie akademiczki wyprowadziła Agata Sobkowicz. Już minutę później czerwoną kartką została ukarana zawodniczka Zagłębia Ana Jelencić, a wałbrzyszankom grało się lepiej. Wynikiem tego był drugi gol autorstwa Klaudii Miłek. Przy obu bramkach pięknym asystami popisywały się podające: najpierw Anna Rędzia, a potem Katarzyna Brzeska. Mimo doliczonych 8 minut i kolejnych urazów, w tym Darii Antończyk, mecz zakończył się wygraną AZS PWSZ Wałbrzych 2:0.

Zwycięstwo pozwoliło zawodniczkom Marcina Gryki awansować na trzecie miejsce w tabeli, bo tego samego dnia swe spotkanie przegrał Górnik Łęczna. Kolejny mecz wałbrzyszanki rozegrają 31 października, a ich rywalem będzie Mitech Żywiec.

AZS PWSZ Wałbrzych – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
Sobkowicz 76, Miłek 82.

AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Botor, Bosacka – Żurawska (68 Lizoń), Rędzia, Brzeska, Borkowska (61 Iwańczuk) – Pluta D. (55 Miłek) (90 Gonzalez), Sobkowicz.