Doral przegrał z AZS AGH

Zespół z Kłodzka nie dał rady akademikom z Krakowa

Koszykarze drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko przegrali we własnej hali 76:79 z zespołem AZS AGH Alstom Kraków. Pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty. Po pierwszej kwarcie goście wyszli jednak na prowadzenie 29:24. W drugiej części spotkania drużyna z Kłodzka zmobilizowała się i odrobiła straty. Po 20 minutach spotkania było już 45:44 dla Dorala Zetkamy Nysy. W trzeciej odsłonie żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie przewagi i na ostatnią część spotkania zespoły wychodziły przy prowadzeniu gospodarzy 65:64. Zespół z Kłodzka nie zdołał jednak utrzymać minimalnej przewagi. Ostatnią część meczu, akademicy wygrali 15:11 i zwyciężyli w całym pojedynku różnicą zaledwie 3 punktów. O ich zwycięstwie zadecydowała lepsza skuteczność w rzutach z dystansu. Zawodnicy AZS-u trafili za trzy punkty aż osiem razy, a w drużynie Dorala Zetkamy Nysy ta sztuka udała się tylko po razie Cieśli i Lipińskiemu.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - AZS AGH ALSTOM Kraków 76:79
(24:29, 21:15, 20:20, 11:15)

Doral Zetkama Nysa Kłodzko: M. Weiss 16, J. Bartkowiak 14, M. Lipiński 13 (1), R. Cieśla 10 (1), J. Gadomski 8, R. Ulrich 7, B. Zubik 4, B. Wyrwas 4