Doral Zetkama Nysa przegrał z Gliwicami

Zadecydowała ostatnia kwarta

Koszykarze drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko przegrali u siebie 61:65 (16:11, 18:20, 18:18, 11:16) z drużyną GTK Gliwice. Gospodarze grający bez chorych: Łukasza Rozmusa i Rafała Ulricha prowadzili jednak długo wyrównany pojedynek. Pierwszą kwartę Doral Zetkama Nysa wygrał 16:11. Na początku drugiej odsłony powiększył przewagę na 20:11, ale później koszykarze z Gliwic wzięli się za odrabianie strat. Udało im się to tylko częściowo i przed zmianą stron Doral wygrywał 34:31. Gospodarze utrzymali dystans po trzeciej kwarcie, pomimo że zawodnicy GTK często trafiali z dystansu. Właśnie te celne rzuty, a do tego kilka niewykorzystanych przez gospodarzy rzutów wolnych sprawiły, że ostatecznie triumfował zespół z Górnego Śląska.
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - GTK Gliwice 61:65 (16:11, 18:20, 18:18, 11:16)
Doral Zetkama Nysa: Gadomski 12, Zubik 12, Bartkowiak 11, Lipiński 11, Weiss 11 (2), Cieśla 3 (1), Wyrwas 1, Radwański 0.
GTK: Malona 17 (2), Szymański 10 (3), Wróbel 10 (2), Mazanek 8 (2), Leszczyński 7 (1), Soehrich 4, Nawrot 4, Stankala 3, Podulka 2, Samulewicz 0, Sobański 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani