Emocjonująca walka Górnika w końcówce meczu w Tychach

Paweł Gołębiowski (zdjecia z meczu z GKS-em w Wałbrzychu)

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe 87:88 z GKS-em Tychy. Był to zacięty mecz z niezwykle emocjonującą końcówką.
Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 26:20, ale w drugiej wałbrzyszanie dogonili ich. Na 6,47 minuty przed końcem tej części spotkania, po celnym rzucie za dwa punkty Bartłomieja Ratajczaka było 28:28. GKS zerwał się wtedy do walki i zdołał doprowadzić do stanu 45:37 na koniec drugiej kwarty. W trzeciej górą był Górnik Trans.eu i na ostatnie 10. minut spotkania zespoły wychodziły przy prowadzeniu gości 65:64.
Podopieczni trenera Marcina Radomskiego nie zdołali jednak przejąć inicjatywy. Tyszanie znowu odjechali im i na 2,14 minuty przed końcem meczu gospodarze prowadzili 88:76. Wydawało się, że jest już po meczu i emocje zakończyły się. Ale Górnik Trans.eu nie złożył broni. Wałbrzyszanie zaczęli błyskawicznie odrabiać stratę i na 30 sekund po akcji 2+1 Piotra Niedźwiedzkiego przegrywali już tylko 87:88. Górnikowi niestety zabrakło czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 88:87 (26:20, 19:17, 19:28, 24:22)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 26, Kruszczyński 10, Spała 9, Małecki 9, Glapiński 9, Ratajczak 9, Wróbel 8, Der 5, Krzywdziński 2, Durski 0.