Euro 2020. Holandia potwierdza wysoką formę. Dwóch goli Macedonii nie uznał VAR

DW
Lukas Schulze - UEFA/UEFA via Getty Images ©UEFA
Euro 2020. W ostatnim spotkaniu grupy C podczas mistrzostw Europy Holandia grała na Amsterdam Arenie z Macedonią Północną. Macedończycy chcieli zostawić po sobie dobre wrażenie, ale ulegli faworytowi 0:3. Do trafienia Memphisa Depaya w pierwszej połowie dublet dołożył po przerwie Georginio Wijnaldum.

Euro 2020. Macedonia Półncona - Holandia 0:3 (0:1). Jak padły bramki?

10. minuta - Ivan Trickovski trafił do siatki, jednak był na spalonym w trakcie podania.

24. minuta - Wzorowy kontratak Holendrów, którzy wykorzystali szybkość Depaya, zagranie do napastnika, który bezbłędnie sfinalizował akcję.

51. minuta - Goran Pandev stracił piłkę na własnej połowie i wybiegającego do prostopadłej piłki Memphisa Depaya wypatrzył Frenkie de Jong. Depay znalazł się już w polu karnym i płaskim zagraniem wzdłuż linii bramkowej obsłużył Wijnalduma.

58. minuta - Rozklepali Holendrzy defensywę Macedonii. Trzy podania z pierwszej piłki, Depay wyszedł w sytuacji sam na sam, ale uderzył akurat tam, gdzie rzucił się Dimitrevski. Na nieszczęście bramkarza odbił futbolówkę prosto pod nogę Wijnalduma, który nie pomylił się w najprostszej sytuacji.

72. minuta - Druga już nieuznana bramka dla Macedonii. Piłka w siatce Stekelenburga, lecz znów uderzający zawodnik był w momencie podania na pozycji spalonej.