Falstart trzecioligowców

PG
Trzy porażki i remis Polonii

Falstart, tak najkrócej można określić występ trzecioligowców z naszego regionu w pierwszej kolejce sezonu 2012/2013. Tylko Polonii Świdnica udało się na inaugurację nie przegrać, chociaż wyjazdowy remis 0:0 ze Sprotavią Szprotawa też trudno uznać za wielki sukces. Poloniści zaprezentowali się jednak w Szpratowie nieźle i w następnych kolejkach mogą już „zgarnąć pełną pulę”. Znacznie gorsze nastroje muszą panować w Bielawie. Bielawianka została bowiem rozbita 2:5 we Wrocławiu przez Ślęzę. Dwie bramki dla gości, po jednej w każdej połowie strzelił Daniel Chęciński. Ekipa z Bielawy będzie zapewne chciała teraz zrehabilitować się przed własną publicznością w meczu drugiej kolejki, kiedy zmierzy się na swoim boisku z Orłem Międzyrzecz. Na poprawę wizerunku przed własnymi fanami będą też musieli zapracować piłkarze Lechii Dzierżoniów. W swoim pierwszym meczu w sezonie ulegli na wyjeździe 0:2 niezbyt mocnej Pogoni Świebodzin. W tym spotkaniu do przerwy był bezbramkowy remis, ale po zmianie stron dwie bramki dla Pogoni strzelił Bartosz Siemiński i było „po meczu”. Inaugurację sezonu będą też chyba chcieli jak najszybciej zapomnieć piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie. Przegrali w Prochowicach 0:1 z przeciętnie grająca Prochowiczanką. Bramkę dla gospodarzy strzelił dopiero w 86. minucie Paweł Wyżga.