GAZ-SYSTEM zrealizował zdalnie Warsztaty Edukacyjne 2020 dla młodzieży

Materiał informacyjny GAZ-SYSTEM
Spółka od 4 lat wspiera placówki edukacyjno-wychowawcze poprzez realizację warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży. W tym roku zostały one zorganizowane na terenie 70 gmin w 15 województwach w formie online. W ramach warsztatów aż 111 szkół podstawowych otrzymało atrakcyjne nagrody oraz sprzęt naukowy. Do dyspozycji nauczycieli przekazano również materiały edukacyjne oraz pomoce naukowe do przeprowadzania eksperymentów.

GAZ-SYSTEM systematycznie zwiększa poziom wiedzy dzieci i młodzieży na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów. Jednym z działań kierowanych do młodych jest kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na temat gazu ziemnego - WARSZTATY EDUKACYJNE 2020. Nadrzędnym celem projektu jest rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i matematyki. Do udziału w projekcie zostały zaproszone szkoły zlokalizowane na terenach wybranych gmin, w obrębie których znajdują się oraz realizowane są inwestycje spółki.

Aby przystąpić do programu, należało wypełnić kwestionariusz, który został przesłany bezpośrednio do szkół. Po prawidłowym wypełnieniu kwestionariusza, odpowiedzi na pytania konkursowe szkoły zakwalifikowane do programu otrzymały specjalne zestawy laboratoryjne do realizacji eksperymentów, materiały dydaktyczne dla nauczycieli oraz atrakcyjne gadżety - nagrody w konkursach indywidualnych dla uczniów. Każda szkoła uzyskała również dostęp do opracowanych specjalnie na ich potrzeby materiałów on-line, dzięki którym nauczyciele mogli przeprowadzać warsztaty pełne atrakcyjnych i zróżnicowanych doświadczeń. Nowością programu było uczestnictwo ambasadora, który promuje projekt oraz który gościnnie wziął udział w warsztatach. Został nim Adam Drzewicki prowadzący kanał edukacyjny MATURA TO BZDURA.

W województwie dolnośląskim laureatami Warsztatów Edukacyjnych 2020 zostało 9 szkół:

  • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Osieku z gminy Oława
  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach z gminy Oława
  • Szkoła Podstawowa w Chwalibożycach z gminy Oława
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Świętej Katarzynie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z gminy Siechnice
  • Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące z gminy Długołęka
  • Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie z gminy Długołęka
  • Szkoła Podstawowa im. Polskiej Niezapominajki w Szczodrem z gminy Długołęka
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Kochanowskiego z gminy Wałbrzych
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 im. Armii Krajowej z gminy Wałbrzych

Materiał oryginalny: GAZ-SYSTEM zrealizował zdalnie Warsztaty Edukacyjne 2020 dla młodzieży - Bolesławiec Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie