Górnik PWSZ Wałbrzych - Bytovia Bytów 1:2

PG Fot.Dariusz Gdesz
Wałbrzyszanie przegrali pierwszy mecz na swoim stadionie.

Słabo zaprezentowali się w pierwszym w sezonie 2011/2012 meczu na swoim stadionie piłkarze drugoligowego Górnika PWSZ Wałbrzych. Podopieczni trenera, Roberta Bubnowicza przegrali 1:2 z Bytovią Bytów, beniaminkiem rozgrywek. Bytovią miała dotąd na koncie dwie porażki: 0:2 na wyjeździe z Rakowem Częstochowa i 0:4 u siebie z GKS-em Tychy. W Wałbrzychu też nie grała najlepiej, ale jej zawodnicy walczyli z wielką determinacją. Mecz jednak stał na słabym poziomie, a gospodarze po pierwszej, wyrównanej połowie przegrywali 0:1, bo w 37. minucie Michał Pietrzyk wpakował do siatki piłkę dośrodkowywaną z rzutu wolnego. Po zmianie stron gra obydwu zespołów nadal wyglądała bardzo słabo. Wałbrzyszanie dla, których był to drugi mecz w sezonie (pierwszy przegrali 0:1 na wyjeździe z GKS-em Tychy) nie mogli wypracować sobie sytuacji czystej sytuacji strzeleckiej. Wreszcie w 61. min. po dośrodkowaniu Marcina Morawskiego z rzutu rożnego, Dominik Janik zdołał wyrównać na 1:1. – Uzyskaliśmy wtedy przewagę i wydawało się, że losy pojedynku mogą się odwrócić. Bytovia jednak strzeliła nam drugą bramkę - mówi trener Górnika PWSZ. Gola, który ustalił wynik spotkania strzelił w 67. min. Dawid Ambroziak.