Górnik PWSZ Wałbrzych - Elana Toruń 1:1

PG fot. Dariusz Gdesz
W Wałbrzychu drugoligowy Górnik PWSZ zremisował 1:1 z Elaną Toruń. Wałbrzyszanie pomimo braku w składzie siedmiu podstawowych graczy, którzy walczyli dzisiaj w finale Akademickich Mistrzostw Polski i trenera, w pierwszej połowie nawet przeważali. W 17. min. bramkę dla gospodarzy zdobył Maciejak, ale w 22 minucie wyrównał Mania. Po zmianie stron, z upływem czasu Elana coraz bardziej przeważała, ale wynik nie uległ już zmianie. Pojedynek był ostatnim w tym sezonie Górnika PWSZ na własnym boisku.

W Wałbrzychu , o godz. 14 rozpoczął się mecz II ligi, pomiędzy Górnikiem PWSZ a Elaną Toruń. Wałbrzyszanie, których kilku zawodników uczestniczy w Akademickich Mistrzostwach Polski wyszli na boisko w zestawieniu: Jaroszewski, Sawicki, Łaski, Przerywacz, Zawadzki, Nawrocki, Wepa, Fojna, Duś, Zinke i Maciejak. Warto podkreślić, że na obronie gra Piotr Przerywacz, który zastępuje trenera, Roberta Bubnowicza (także na AMP). Elana zaczęła jedenastką: Penkovets, Więckowski, Zaremski, Zamara, Kłos, Iheanacho, Mania, Wróbel, Świderek, Gul, Zamiatowski.
W Wałbrzychu jest już 1:1. W 17 minucie gola dla gospodarzy strzelił Maciejak, a w 22. min Mania wyrównał
W 33 minucie Daniel Zinke wykonuje rzut rożny. Piłka trafia w boczna siatkę bramki gości. Wynik nadal 1:1
36 minuta - Górnik PWSZ przeważa - Zinke trafia w poprzeczkę
42 minuta - znakomita sytuacja dla gości, ale wałbrzyszanie wybili piłkę. Jest nadal 1:1
Koniec pierwszej połowy. Grający w osłabieniu Górnik PWSZ nie jest gorszy od Elany Toruń.Stworzył sobie nawet kilka dobrych sytuacji strzeleckich. W 17 minucie gola dla wałbrzyszan zdobył Maciejak, ale szybko, bo w 22 minucie wyrównał Mania
60 minuta spotkania. Gra toczy się głównie w środku pola. Po przerwie w Górniku PWSZ za Nawrockiego wszedł Antoniak, a w Elanie za Manię - Grube
66 min. - żółta kartka - Fojna
69 minuta - zmiana w Górniku - za Dusia wszedł Chajewski. Zmiana także w Elanie - za Gulę wszedł Młodzieniak
71 minuta - żółta kartka dla Sawickiego
77 minuta - zmiana w Górniku PWSZ - za Maciejaka wszedł Dominik Grzesiak\
89 minuta - żółtą kartką ukarany Przerywacz. Goście od kilku minut mają lekką przewagę

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio