Górnik Trans.eu Wałbrzych przegrywa w Rawiczu

Bartosz Ogrodnik
Trzeci mecz i pierwsza porażka koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych. W meczu wyjazdowym ulegli oni Rawii Rawicz 71:78.

Ekipy z Wałbrzycha i Rawicza mierzyły się ze sobą w meczu sparingowym przed sezonem i lepsi okazali się podopieczni Marka Lebiedzińskiego. Rok temu, w meczu II ligi, również swoją wyższość udowodnili rawiczanie, którzy wygrali w Wałbrzychu 69:58. Teraz miało być inaczej.

Pierwsze punkty w meczu 3. serii gier rzucił Marcin Wróbel. Cała pierwsza połowa była wyrównana, a gospodarze na przerwę schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Najgorsza w wykonaniu Górników była trzecia kwarta spotkania. Przegrali ją 16:22, pozwalając rywalom na odskoczenie na odległość 9 oczek. Ta strata okazała się nie do odrobienia dla koszykarzy Arkadiusza Chlebdy, którzy ostatnią część meczu wygrali 20:18, jednak całe spotkanie przegrali ostatecznie 71:78.
To pierwsza porażka wałbrzyszan w tym sezonie. W czwartej kolejce czeka ich kolejny wyjazd, tym razem do Nowej Soli, na mecz z Muszkieterami. Drużyna ta wygrała jak dotąd wszystkie trzy spotkania.

Rawia Rawicz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 78:71 (18:17, 20:18, 22:16, 18:20)

Górnik Trans.eu: Wróbel 19, Niesobski 18, Glapiński 16, Piros 6, Bochenkiewicz 4, Ratajczak 4, Rzeszowski 4, Obarek 0, Krzymiński 0, Durski 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani