Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał u siebie 77:65 z Syntexem Księżakiem Łowicz i awansował do I ligi

Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał u siebie 77:65 z Syntexem Księżakiem Łowicz i awansował do finału I ligi , a co za tym idzie - do I ligi

Koszykarze Górnika Trans eu Wałbrzych pokonali we własnej hali 77:65 drużynę Syntexu Księżaka Łowicz. Był to trzeci mecz półfinału play-off II ligi. Po dwóch spotkaniach w rywalizacji tych drużyn był remis 1:1, a że walka toczyła się do dwóch zwycięstw to wałbrzyszanie awansowali do finału. Najważniejsze jest jednak to, że finaliści II ligi awansują o szczebel wyżej, czyli na zaplecze ekstraklasy.

Trzeci mecz Górnika Trans.eu z ekipą z Łowicza, zaczął się od prowadzenia gości. Wygrywali cały czas aż do 3 minuty III kwarty kiedy to Hubert Kruszczyński rzutem z dystansu doprowadził do remisu 42:42. Po chwili Bartłomiej Ratajczak trafił za 3 punkty i Górnik Trans.eu prowadził 45:43.
Syntex Księżak Łowicz próbował jeszcze odrobić stratę, ale wałbrzyszanie prowadzeni do walki przez znakomicie spisującego się Rafała Glapińskiego (13 punktów, 9 zbiórek i 7 asyst) jeszcze powiększali przewagę. Ostatnie minuty spotkania setki kibiców w Hali Wałbrzyskich Mistrzów oglądały na stojąco. Oczywiście doping był ogłuszający, a radość po meczu olbrzymia.

Górnik Trans.eu rozegra jeszcze mecze finałowe z AZS AGH Kraków , ale bez względu na wynik tej rywalizacji, jest już I-ligowcem. Gratulacje!

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Syntex Księżak Łowicz 77:65 (17:24, 19:18, 23:12, 18:11)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 16, Wróbel 15, Glapiński 13, Durski 11, Spała 10, Ratajczak 8, Krzywdziński 4, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Kłyż 0.

Syntex Księżak: Świderski 16, Dębski 12, Kwiatkowski 11, Nieporęcki 8, Tokarski 7, Cukierda 5, Włuczyński 4, Kucharski 2, Górniak 0, Bojko 0, Łucka 0, Gładki 0.