Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał we Władysławowie 77:67 i jest w ćwierćfinale play-off

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 77:67 SMS PZKosz Władysławowo. Był to drugi mecz tych drużyn w fazie play-off II ligi. Wałbrzyszanie pierwszy pojedynek wygrali u siebie 82:77, a że rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw, to Górnik Trans.eu jest już w ćwierćfinale play-off.
Teraz trafi jednak na bardzo mocny zespół R8 Basket AZS Politechnika Kraków. Drużynie trenera Arkadiusza Chlebdy trudno będzie tę drużynę wyeliminować. Ekipa z Krakowa uważana jest bowiem na murowanego kandydata do awansu. Pod Wawelem planują teraz awans do I ligi, a rok później do Ekstraklasy. Wałbrzyszanie mogą jednak chociaż spróbować, pokrzyżować im plany.
We Władysławowie Górnik Trans.eu wygrał pierwszą kwartę 20:14, ale drugą kwartę gospodarze zaczęli od prowadzenia 7:0. Wałbrzyszanie zmobilizowali się i zdołali jeszcze w tej części spotkania wyjść na prowadzenie. W następnych kwartach kontrolowali wynik meczu.

SMS PZKosz Władysławowo - Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:77 (14:20, 24:19, 16:21, 13:17)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 32, Niesobski 18, Glapiński 16, Ratajczak 5, Wróbel 2, Bochenkiewicz 2, Kozak 2, Durski 0, Krówczyński 0.