Górnik-Trans przegrał z zespołem z Opalenicy

Wałbrzyszanie na awans muszą jeszcze poczekać.

Nie powiodło się młodzikom Górnika-Trans Wałbrzych w drugim meczu półfinałowego turnieju mistrzostw Polski (w pierwszym pokonali 84:70 Basket Kwidzyn). W zawodach rozgrywanych w hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tym razem przegrali w Basketem Teamem Opalenia 72:74. Podopieczni trenera Wojciecha Krzykały zaczęli spotkanie od prowadzenia 4:0, ale z czasem goście radzili sobie coraz lepiej i pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 22:12. W drugiej odsłonie zespół z Opalenicy przejął inicjatywę, zdecydowanie lepiej bronił, lepiej trafiał do kosza i przed zmianą stron Górnik-Trans przegrywał już 26:38. Na trzecią kwartę na parkiet wyszła jednak zupełnie inna piątka Górnika. Zmotywowani przez trenera, Krzykałę, młodzi wałbrzyszanie odrabiali straty w błyskawicznym tempie. Goście co prawda stawiali opór, ale po 30. minutach na tablicy świetlnej był remis 53:53. Kiedy na początku ostatniej części spotkania Górnik-Trans wyszedł na prowadzenie (między innymi 58:53, 64:59) wydawało się, że gospodarzom uda się wygrać i już w sobotę zapewnić sobie awans do finału mistrzostw Polski. Tak się jednak nie stało. Po dramatycznej końcówce wygrał Basket Team Opalenica. Górnik w niedzielę zmierzy się z Regisem Wieliczka, który dotąd przegrał w turnieju dwa mecze i jest już bez szans na awans. Wałbrzyszanie raczej nie powinni mieć problemu z pokonaniem tego rywala i zdobyciem promocji do finału jako druga ekipa.

Górnik-Trans Wałbrzych - Basket Team Opalenica 72:74 (14:16, 12:22, 27:15, 19:21)
Górnik-Trans: Krzywiński 22 (3), Szmidt 15, Kołaczyński 9, Jarosiński 8, Szymanowski 7, Krzepina 6, Sumiński 3 (1), Kowalski 2, Kłyż 0, Dargacz 0, Jeziorowski 0, Smoleń 0
Basket Team Opalenica: Gruszczyński 19 (1), Stopierzyński 18, Piątek 11(1), Skrzypek 7(1), Fabian 6, Trojanowski 6, Ziobro 4, Kaczmarek 2, Stankowski 1, Galas 0, Kurpisz 0, Rakoniewski 0