Górnik Trans.eu lepszy w ciężkim starciu z Kotwicą [ZDJĘCIA}

Górnik Trans.eu lepszy w ciężkim starciu z Kotwicą [ZDJĘCIA]

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych w swoim szóstym meczu w sezonie odnieśli piąte zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pokonali na swoim boisku 76:74 Energę Kotwicę Kołobrzeg.
Wygrana przyszła wałbrzyszanom ze sporym trudem. Po pierwszej kwarcie zremisowanej 17:17, w drugiej co prawda wypracowali sobie lekką przewagę i na długą przerwę schodzili prowadząc 40:36. W trzeciej części spotkania goście jednak odrobili część strat i po 30. minutach Górnik Trans.eu wygrywał tylko 59:58. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej przewagi. Nerwowo w szeregach gospodarzy zrobiło się na 1,39 min. przed końcem spotkania, kiedy to po celnym rzucie za trzy punkty jednego z zawodników Energi Kotwicy wałbrzyszanie mieli tylko jeden punkt przewagi (74:73). Górnik Trans.eu zdołał jednak utrzymać nieznaczne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.
Teraz w środę 6 listopada zespół z Wałbrzycha zagra na wyjeździe z Pogonią Prudnik (o godz. 18.30), a w sobotę, 9 listopada będzie gospodarzem pojedynku z Miastem Szkła Krosno (o godz. 17).

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Energa Kotwica Kołobrzeg 76:74 (17:17, 23:19, 19:22, 17:16).

Górnik Trans.eu: Cechniak 14, Jakóbczyk 13, Wróbel 12, Kulka 10, Ratajczak 10, Glapiński 6, Pieloch 5, Koperski 3, Durski 2, Zywert 1,