Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał na wyjeździe 91:42 Muszkieterów Nowa Sól

Dariusz Gdesz (zdjecie ilustracyjne)

Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał na wyjeździe 91:42 Muszkieterów Nowa Sól. Zwycięstwo koszykarzy z Wałbrzycha różnicą 49 punktów i to na boisku rywala musi robić wrażenie. W Nowej Soli gospodarze początkowo prowadzili nawet 8:6, ale było to ostatnie prowadzenie Muszkieterów w tym spotkaniu. Jeszcze pierwszą kwartę Górnik Trans.eu wygrał wysoko 21:8. Pozostałe części meczu miały podobny przebieg. Wałbrzyszanie byli lepsi od rywali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Na ostatnią kwartę wychodzili przy prowadzeniu 68:26. Trener Arkadiusz Chlebda mógł dać pograć wszystkim zawodnikom, którzy pojechali do Nowej Soli. W efekcie Piotr Niedźwiedzki, jeden z asów Górnika Trans.eu spędził na parkiecie niewiele ponad 18 minut, a Rafał Glapiński i najlepszy strzelec spotkania, Marcin Wróbel, grali tylko trochę ponad 21 minut. Teraz Górnik Trans.eu Wałbrzych, który jest wiceliderem tabeli zmierzy się 3 grudnia o godzinie 18.30 na swoim boisku z KS-em Stalą Ostrów Wielkopolski. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego jest na trzecim miejscu w stawce (ustępuje jeszcze liderowi – Śląskowi Wrocław).

Muszkieterowie Nowa Sól – Górnik Trans.eu Wałbrzych 42:91 (8:21, 12:25, 6:22, 16:23)
Górnik Trans.eu: Wróbel 22, Niedźwiedzki 18, Niesobski 17, Glapiński 8, Durski 7, Kozak 7, Rzeszowski 6, Ratajczak 4, Bochenkiewicz 2, Jeziorowski 0.