Górnik Trans.eu Wałbrzych przegrał w Łowiczu. W środę ważny mecz w Wałbrzychu

Dariusz Gdesz (zdjęcia z meczu w Wałbrzychu)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w Łowiczu. W środę bardzo ważny mecz w Wałbrzychu

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w środę, 16 maja, o godzinie 19.30 zaczną w Hali Wałbrzyskich Mistrzów starcie z drużyną Syntex Księżak Łowicz. Stawka pojedynku będzie wielka - bezpośredni awans do I ligi.

Wałbrzyszanie bowiem aktualnie remisują z ekipą z Łowicza w półfinale play-off II ligi 1:1. Kto wygra trzeci, decydujący mecz, awansuje do finału rozgrywek. Finaliści będą już natomiast pierwszoligowcami. Wydaje się, że drużyna trenera Marcina Radomskiego ma na to wielką szansę. Górnik Trans.eu wygrał u siebie z Syntexem Księżakiem 76:70, a w minioną sobotę przegrał w Łowiczu 84:89.

Sobotni pojedynek był jednak bardzo zacięty. Wałbrzyszanie po słabszym początku spotkania, już w pierwszej kwarcie pozbierali się i wygrali tę część meczu 27:21. Pierwsze 10. minut celnym rzutem za trzy punkty zakończył Bartłomiej Ratajczak i on też trafił z dystansu na początku drugiej odsłony. Było wtedy 30:21 dla Górnika Trans.eu. Nasi koszykarze nie przejęli jednak wówczas kontroli nad spotkaniem. Do tego na kilka minut wyraźnie posypała im się obrona i w połowie drugiej kwarty, po trafieniu za trzy punkty Dębskiego, Syntex Księżak wyszedł na prowadzenie 36:34. Rozochoceni gospodarze uzyskali przewagę i pomimo starań wałbrzyszan, na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Syntexu Księżaka 49:44.
W trzeciej kwarcie Górnik Trans.eu dogonił rywali i w pewnym momencie przegrywał już tylko 55:57, czy 57:59, ale w końcówce tej części gry, gospodarze trochę naszemu zespołowi odjechali.

Ostatnia odsłona pojedynku zaczynała się przy prowadzeniu gospodarzy 71:61. Kiedy na 7,54 minuty przed końcem meczu zespół z Łowicza wygrywał już 76:61, wydawało się, że Górnik Trans.eu nie ma już w tym pojedynku szans na sukces. Wałbrzyszanie pokazali jednak charakter i napędzili jeszcze gospodarzom strachu. Zacieśnili obronę, starali się rzucać tylko z pewnych pozycji i w końcówce przegrywali już m.in. tylko 74:80, 82:86 czy 84:88. Straty nie odrobili, ale nadzieja na wygraną w środę w Wałbrzychu jest spora.

Syntex Księżak Łowicz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 89:84 (21:27, 28:17, 22:17, 18:23)

Syntex Księżak: Dębski 28, Bojko 21, Włuczyński 15, Tokarski 11, Kwiatkowski 7, Nieporęcki 5, Świderski 2, Cukierda 0, Łucka 0.
Górnik Trans.eu: Ratajczak 19, Kruszczyński 17, Durski 14, Spała 13, Wróbel 10, Glapiński 7, Krzywdziński 4, Jeziorowski 0, Kaczuga 0.