Górnik Trans.eu Zamek Książ przegrał w Krośnie po dogrywce, chociaż zaczął bardzo dobrze!

Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych przegrali 93:95 wyjazdowy mecz z Miastem Szkła Krosno Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Niestety koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych przegrali w niedzielę, 15 stycznia 93:95 wyjazdowy mecz z Miastem Szkła Krosno. Wałbrzyszanie zaczęli ten pojedynek bardzo dobrze, bo po pierwszej połowie prowadzili już 47:30. Później było już jednak znacznie gorzej.

Niestety koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych przegrali w niedzielę, 15 stycznia 93:95 wyjazdowy mecz z Miastem Szkła Krosno.
Wałbrzyszanie zaczęli ten pojedynek bardzo dobrze, bo po pierwszej połowie prowadzili już 47:30. Wydawało się, że podopieczni trenera Marcina Radomskiego mogą kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron boiska to gospodarze przejęli inicjatywę i szybko odrobili straty. Na 6,29 minuty przed końcem spotkania, po celnym rzucie za trzy punkty Michała Jankowskiego Miasto Szkła Krosno wyszło na prowadzenie 70:69.
Górnik zerwał się jeszcze do walki, ale zespół z Krosna wrócił już do gry i nie pozwalał wałbrzyszanom na zdobycie przewagi. W efekcie po czterech kwartach był remis 82:82 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ta była zacięta, ale więcej szczęścia miel iw niej gospodarze, którzy zwyciężyli ostatecznie 95:93.

Następny mecz Górnik Trans.eu Zamek Książ rozegra już w środę, 18 stycznia o godz.19 u siebie.
Przeciwnikiem ekipy trenera Radomskiego będzie WKS Śląsk II Wrocław.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93 (15:24, 15:23, 27:20, 25:15. d. 13:11)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Niedźwiedzki 23, Walski 13, Chidom 11, Sitnik 11, Kordalski 7, Ratajczak 4, Majewski 4, Durski 3, Kruszczyński 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0