Górnik uległ po wspaniałej walce

Koszykarze z Wałbrzycha prowadzili z Polkątami Maximusem niemal przez całe spotkanie

Koszykarze trzecioligowego JKKS-u Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 81:84 z Polkątami Maximusem Kątami Wrocławskimi. Pomimo porażki, mlodzi wałbrzyszanie spisali się w tym meczu świetnie. Pierwszy w sezonie pojedynek z Polkątami Maximusem przegrali przecież u siebie 75:96. Tym razem zaskoczyli gospodarzy kombinowaną obroną, niezłą skutecznością i wielkim sercem do walki. Po pierwszej kwarcie Górnik przegrywał tylko 17:18, a po kolejnej już prowadził 46:35. Po zmianie stron opadający z sił wałbrzyszanie zaczęli powoli tracić przewagę. Gospodarze pierwszy raz objęli prowadzenie dopiero na cztery minuty przed końcem meczu (70:69). Po zaciętej i nerwowej końcówce zdołali je utrzymać, a nawet minimalnie powiększyć.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 84:81 Górnik Wałbrzych (18:17, 17:29, 23:17, 26:18)
Polkąty: Dźwilewski 30 (3), Kaczmarek 22 (2), Kondas 20, Giniewski 8, Sieńko 2, Gnatowicz 2, Kurpiel, Cybiński, Kondraczyk.
Górnik: Stochmiałek 26, Murzacz 19 (1), Wieczorek 18 (1), Maryniak 13, Narnicki 3, Jaskólski 2, Ciuruś.