Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 1:2

ARS, PG
W Wałbrzychu piłkarze drugoligowego Górnika przegrali 1:2 z GKS-em Tychy. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po golu Żyły, który w 31. min. pięknym strzałem z siedemnastu metrów umieścił piłkę w okienku bramki gospodarzy. Po zmianie stron Górnik przeważał i w 88. min. Morawski uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Uderzona przez niego piłka, tuż sprzed pola karnego GKS-u odbiła się od obrońców i rykoszetem wpadła do siatki. Po chwili, w 90. min. decydującego gola dla tyszan zdobył Masternak.

W Wałbrzychu rozpoczął się mecz II ligi piłkarskiej, pomiędzy Górnikiem, a GKS-em Tychy.
Górnik Wałbrzych: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Kłak, Zawadzki, G. Michalak, Wepa, Rytko, Morawski, Zinke, Maciejak.
GKS Tychy: Kisiel, Pęczak, Kopczyk, Masternak, Balul, Żyła, Babiasz, Łączek, Furczyk, Bizacki, Feruga.
Sędzią głównym spotkania jest Sebastian Krasny (Małopolski ZPN)

Spotkanie rozgrywane jest w fatalnych warunkach. Pada deszcz ze śniegiem. W drugiej minucie rzut wolny dla Górnika, jednak źle rozegrany i goście przejęli piłkę.
W 10 minucie spotkania groźna akcja Górnika, Zawadzki mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i ta opuściła boisko. Wynik nadal 0:0
W 12 min. rzut wolny dla GKS-u. Z ponad 20 metrów uderza Furczyk, ale Jaroszewski broni
W 15 min. Łączek posyła głową piłkę obok słupka bramki Górnika
W 27 min. Bramkarz GKS-u broni strzał Rytki
W 31. min. Żyła posyła piłkę z 17 metrów w samo okienko i GKS prowadzi 1:0
W 42. min. rzut wolny dla Górnika. Postrzale głową jednego z zawodników gospodarzy piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka wędruje ponad bramką.
Po45. min. min. Górnik PWSZ przegrywa w Wałbrzychu z GKS-em Tychy 0:1. Bramkę w 31. min. strzelił Mateusz Żyła. Zaczęła sie II połowa spotkania. W GKS-ie zmiana, za Pęczaka wszedł Odrobiński.
Przewaga Górnika. W 62 min Grzegorz Michalak uderza z bliska, ale broni wychodzący bramkarz gości. W 65 min zmiana w Górniku. Za Kłaka wszedł Moszyk
73 min . meczu Górnik ma przewagę, ale nie może stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Kontra GKS i napastnik gości posyła z 8 metrów głową piłkę ponad bramką
W 88 min Morawski strzelił gola z rzutu wolnego
W 92 min na 2:1 dla GKS strzela Masternak
Koniec meczu - GKS wygrał 2:1

Mecz pomiędzy Górnikiem Wałbrzych i GKS Tychy (kibiców obu klubów łączy trwająca prawie ćwierć wieku przyjaźń), był ósmym ligowym pojedynkiem pomiędzy obu drużynami. Wszystkie dotychczas rozegrane mecze odbyły się w ramach rozgrywek 2 ligi. Zaznaczyć jednak trzeba, że w przypadku pierwszych sześciu pojedynków był to poziom obecnej 1 ligi, czyli zaplecza Ekstraklasy. Górnika wygrał 3 mecze, 2 zremisował i 3 przegrał. Bilans bramek jest również korzystny dla wałbrzyszan (12-9).