Górnik Wałbrzych lepszy od Kotwicy w II kolejce sezonu Suzuki I Ligi.Zdjęcia!

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na swoim boisku 88:77 Kotwicę Kołobrzeg. Mecz rozegrany w sobotę, 2 października w hali Aqua Zdroju, był pojedynkiem drugiej kolejki sezonu 2021/22 w Suzuki I Lidze Mężczyzn

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na swoim boisku 88:77 Kotwicę Kołobrzeg. Mecz rozegrany w sobotę, 2 października w hali Aqua Zdroju, był pojedynkiem drugiej kolejki sezonu 2021/22 w Suzuki I Lidze Mężczyzn. W pierwszej serii spotkań wałbrzyszanie ulegli u siebie 71:74 WKK Wrocław. Kotwica pauzowała i dopiero teraz rozpoczęła rozgrywki.
Goście zaprezentowali się nieźle, do tego Górnik Trans.eu grał bez swojego właściwie jedynego centra – Damiana Cechniaka (kontuzja), ale dobrze zagrali tzw. niscy gospodarzy. W efekcie wałbrzyszanie byli lepsi w walce pod tablicami i statystyka zbiórek 47:32 przemawiała zdecydowanie na ich korzyść. Górnik Trans.eu dwie pierwsze kwarty nieznacznie przegrał i na długą przerwę schodził przegrywając 27:31. Trzecia część spotkania należała już do podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego, którzy wygrali ją 33:19 i w czwartek kwarcie wchodzili na parkiet prowadząc 60:50. Nie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa.
Następny mecz wałbrzyszanie rozegrają już w piątek, 8 października w Krakowie z tamtejszym AZS-em AGH.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Kotwica Kołobrzeg 88:77 (19:21, 8:10, 33:19, 28:27)

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?