Górnik Wałbrzych na inauguracje sezonu IV ligi wygrał u siebie 3:1 z Orłem Ząbkowice Śląskie

Górnik Wałbrzych na inauguracje sezonu IV ligi wygrał u siebie 3:1 z Orłem Ząbkowice Śląskie. Podopieczni trenera Jacka Fojny byli zdecydowanie lepsi od rywali i przy odrobinie szczęścia zwycięstwo Górnika mogło być jeszcze bardziej okazałe.
W pierwszej połowie spotkania zawodnicy gości rzadko opuszczali swoją połowę boiska. Górnik prowadził grę, a pierwszą bramkę, w 13. minucie zdobył Damian Chajewski. Zawodnik gospodarzy zdecydował się na przebojową akcję prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne, wydawało się, ze będzie dośrodkowywał do nadążających za nim kolegów z drużyny, ale on uderzył przy tzw krótkim słupku i było 1:0.
W 33. minucie Górnik Wałbrzych prowadził 2:0, bo celnie z dystansu przymierzył Michał Oświęcimka. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
W drugiej Orzeł próbował nawiązać walkę z wałbrzyszanami, ale długo nic z tego nie wychodziło. W 75. minucie Paweł Tobiasz podwyższył jeszcze prowadzenie Górnika na 3:0. Dopiero w 84. minucie honorowe trafienie dla gości zaliczył Szymon Radziszewski.