Górnik Wałbrzych pokonał 2:1 Polkowice i czeka go dwumecz z Polonią Warszawa o awans do II ligi

Górnik Wałbrzych wygrał 2:1 mecz barażowy z KS-em Polkowice i w sobotę zmierzy się z Polonią Warszawa w pierwszym pojedynku ...barażowym o awans do II ligi.

Górnik Wałbrzych wygrał 2:1 mecz barażowy z KS-em Polkowice i w sobotę zmierzy się z Polonią Warszawa w pierwszym pojedynku ...barażowym o awans do II ligi. Piłkarze z Wałbrzycha musieli grać z ekipą z Polkowic, bo zakończyli rozgrywki grupowe z identycznym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym bezpośrednich spotkań. W spotkaniu odbywającym się w Trzebnicy piłkarze Górnika Wałbrzych objęli prowadzenie już w 10. minucie po golu Marcina Orłowskiego. Orłowski, który jest najlepszym strzelcem wałbrzyszan, w 52. minucie podwyższył na 2:0. Zespół z Polkowic jednak nie ustępował i 69. minucie zdobył kontaktową bramkę. KS musiał jednak kończyć spotkanie w osłabieniu, bo w 76. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik z Polkowic. Powodem było kopnięcie w głowę, podczas interwencji, Kamila Jarosińskiego, bramkarza Górnika. Jarosiński zszedł z boiska, ale grający w dziesiątkę rywale wałbrzyszan już im nie zagrozili. To Górnik miał jeszcze okazje do podwyższenia wyniku. Teraz zatem przed Górnikiem Wałbrzych pierwszy pojedynek dwumeczu z Polonią Warszawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, o godz. 15 na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. Rewanż już w środę, 15 czerwca, o godz. 19 w Warszawie.