Górnik Wałbrzych - Polonia Świdnica 2:1

Artur Szałkowski, fot. Dariusz Gdesz
W ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej II ligi, wałbrzyszanie z problemami pokonali świdniczan.

W pierwszej połowie towarzyskiego meczu, który rozgrywano na boisku treningowym przy ul. Ratuszowej, gra była wyrównana. Przy piłce częściej utrzymywali się wałbrzyszanie. Natomiast goście szukali swoich szans na zdobycie gola w kontratakach. W tej części meczu wyróżniającym się graczem Polonii był Jacek Fojna, który w ubiegłym sezonie był graczem Górnika. Jednak nie Fojna zdołał wyprowadzić świdniczan na prowadzenie. W 34 minucie meczu dokonał tego Patryk Chrapek, który strzałem z linii pola karnego umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Damiana Jaroszewskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, chociaż bliski wyrównania był Adrian Sobczyk. Piłka uderzona przez gracza Górnika, a do niedawna Polonii Świdnica, uderzyła jednak w poprzeczkę.

Druga część sparingu to już zdecydowana przewaga piłkarzy Górnika. Sygnał do ataku dał Marcin Morawski, który trafił w słupek bramki świdniczan. W 61 minucie meczu wałbrzyszanie w końcu wyrównali. Po dośrodkowaniu Adriana Sobczyka, piłka trafiła do Michała Bartkowiaka, który uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. W 71 minucie Bartkowiak odwdzięczył się Sobczykowi, który tym razem po jego dośrodkowaniu umieścił piłkę w siatce. Wynik nie uległ już zmianie.

Już w najbliższą sobotę (9 marca), piłkarze Górnika Wałbrzych rozpoczynają rundę wiosenną II ligi. Na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu, wałbrzyszanie podejmować będą wicelidera - Bytovię Bytów. Bytowianie mają tylko 5 pkt. przewagi nad zajmującym 5 lokatę Górnikiem. Biało-niebiescy staną więc przed szansą zmniejszenia tego dystansu do zaledwie 2 pkt. Początek meczu o godz. 13.