Górnik Wałbrzych przegrał we Wrocławiu 0:1 z rezerwami Śląska Wrocław i stracił pozycję lidera

Dariusz Gdesz
Górnik Wałbrzych przegrał we Wrocławiu 0:1 z rezerwami Śląska Wrocław. Po tej porażce wałbrzyszanie stracili pozycję lidera dolnośląsko-lubuskiej grupy III ligi.

Górnik Wałbrzych przegrał we Wrocławiu 0:1 z rezerwami Śląska Wrocław. Po tej porażce wałbrzyszanie stracili pozycję lidera dolnośląsko-lubuskiej grupy III ligi. Zrównał się z nimi punktami KS Polkowice, który ma jednak lepszy bilans strzelonych i straconych bramek. Sytuacja naszych piłkarzy nie jest już zatem tak komfortowa, jak wtedy, kiedy po serii zwycięskich spotkań przewodzili stawce z przewagą 4 punktów nad zespołem z Polkowic, ale wszystko jeszcze jest możliwe. KS w ostatniej kolejce tylko zremisował u siebie 0:0 z Piastem Żmigród. Górnik jednak tego nie wykorzystał, przegrał, pomimo że kolejny raz nie był gorszy od rywala. Wałbrzyszanie mieli nawet przez wiele minut przewagę, ale zabrakło im skuteczności i szczęścia. Do bramki Śląska II piłka nie wpadła np. w końcówce pierwszej połowy spotkania, kiedy to po strzale Mateusza Krawca odbiła się od słupka. Nie stało się to także w kilku innych sytuacjach. Wrocławianie trafili natomiast do bramki gości tylko jeden raz, w 66. minucie, i to wystarczyło żeby zgarnęli komplet punktów.
Teraz Górnik w niedzielę 22 maja o godzinie 16 zagra na swoim boisku z Ilanką Rzepin. W pierwszej rundzie bieżącego sezonu drużyna trenerów: Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego zremisowała z tym przeciwnikiem na wyjeździe 1:1 (bramkę dającą Górnikowi wyrównanie strzelił w 22. minucie Dariusz Michalak). Jeśli jednak wałbrzyszanie myślą o awansie do II ligi, to teraz powinni starać się, żeby do podziału punktów z niżej notowanym przeciwnikiem nie doszło.

Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Konrad Kaczmarek (66)
Górnik: Jarosiński, Surmaj, Orzech, Tyktor, D. Michalak, G. Michalak (83 Morawski), Rytko, Krawiec, Radziemski, Krzymiński, Orłowski.