Górnik Wałbrzych: Sudety lepsze o kosz

G. Bereziuk, P. Gołębiowski
Koszykarze Victorii Górnika Wałbrzych nie sprawili niespodzianki w Zielonej Górze. Przegrali 59:79 z wiceliderem tabeli, Intermarche Zastalem

Wałbrzyszanie przegrywali praktycznie od początku do końca spotkania. Udało im się tylko minimalnie wygrać III kwartę (14:18). Niestety, w meczu w Zielonej Górze zawiodła mocna ostatnio broń wałbrzyszan - rzuty z dystansu (6/28 celnych rzutów w meczu).

W meczu drużyn zamykających tabelę I ligi lepsze Sudety wygrały w Katowicach 63:61. Mecz był wyrównany. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 34:34. Dobrą partię rozgrywali młodzi Wojciech Klimek i Paweł Minciel. Ponadto akcjami Sudetów rozważnie kierował Alan Urbaniak. Na minutę przed końcem zespół wygrywał różnicą dziesięciu punktów, jednak goście źle rozegrali końcówkę. Za sprawą trójek miejscowi zbliżyli się do rywali na 2 punkty, ale na odwrócenie losów meczu zabrakło im już czasu.