Górnik Wałbrzych - Tur Turek 2:1 (2:0)

PG
Artur Szałkowski
W Wałbrzychu w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu 2010/2011 Górnik PWSZ pokonał 2:1 Tura Turek. Mecz miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie gospodarze mieli olbrzymia przewagę i po 45 minutach po strzałach w 8 minucie Daniela Zinke i w 36 minucie Marka Wojtarowicza prowadzili 2:0. W drugiej części spotkania przewagę uzyskali gracze Turka, ale zdołali strzelić tylko jednego gola. W 53 minucie do bramki gospodarzy trafił Bieniek.

W Wałbrzychu o g. 13 zaczął się mecz II ligi, w którym Górnik PWSZ gra z Turem Turek. To pojedynek ostatniej kolejki sezonu 2010/2011. Wałbrzyszanie wyszli na boisko w ustawieniu: Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Przerywacz, Wojtarowicz, G. Michalak, Morawski, Wepa, Rytko, Zinke, Moszyk. Turek zaczął jedenastką: Kręt, Topolski, Izydorczyk, Sędziak, Bednarczyk, Steinke, Roszak, Kmiecik, Hinc, Ostalczyk, De Lima Silva
8 minuta meczu - Górnik PWSZ prowadzi 1:0. Gola strzelił Daniel Zinke
16 minuta - Gospodarze mają olbrzymią przewagę. Rzut wolny wykonywał Marcin Morawski i pod bramką Tura zakotłowało się po raz kolejny
22 minuta - atak Turka, ale piłka przechodzi obok słupka bramki Górnika
28 minuta - Wepa próbował przelobować bramkarze gości. Nie udało sie, ale był rzut rożny dla wałbrzyszan.
36 minuta - De Lima Silva brzydki faul na Moszyku. Rzut wolny wykonuje Morawski i piłkę do bramki kieruje Wojtarowicz. Jest 2:0 dla Górnika
43 minuta - żółtą kartkę dostał Grzegorz Michalak
W Wałbrzychu w meczu II ligi, po 45 minutach Górnik PWSZ prowadzi 2:0 z Turem Turek. Gospodarze przez pierwsze 20 minut spotkania mieli olbrzymią przewagę i wtedy, w 8 minucie objęli prowadzenie po golu Daniela Zinke. Później gra wyrównała się, ale groźniejsze akcje nadal przeprowadzali wałbrzyszanie. W 36 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Morawskiego piłka trafiła do Marka Wojtarowicza i ten podwyższył na 2:0
Zaczęła się II połowa meczu w Wałbrzychu. Turek zdecydowanie zaatakował i w 53 minucie padła kontaktowa bramka. Strzelił ją Bieniek
61 minuta - Turek cały czas w natarciu. Górnik broni się i wyprowadza kontry. Wynik nadal 2:1 dla wałbrzyszan
65 minuta - Rytko lekki techniczny strzał, ale bramkarz Turka zdołał wybić zmierzającą do bramki piłkę. Jest nadal 2:1
75 minuta - rzut wony dla Górnika PWSZ. Morawski uderzył w mur i nadal jest 2:1
77 minuta - żółtą kartką ukarany Bieniek
79 minuta - po rzucie rożnym przewrotką strzela Łaski, ale obrońcy wybijają piłkę. Jest nadal 2:1
82 minuta - żółta kartka dla Hinca i rzut wolny dla Górnika. Bramkarz Turka broni
87 minuta. Rzut wolny dla Turka. Strzela Da Silva, broni Jaroszewski i jest nadal 2:1
90 minuta - Konarski strzela gola ale był na pozycji spalonej. Za dyskusje wałbrzyszanin dostał żółta kartkę. po chwili identyczna sytuacja w Turku i kartkę zobaczył Topolski.Koniec meczu Górnik wygrał 2:1

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio