Górnik Wałbrzych w pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi zremisował 1:1 z Polonią Warszawa

Paweł Gołębiowski ; Fot. Dariusz Gdesz
Dariusz Gdesz/Polska Press Grupa
Górnik Wałbrzych w pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi zremisował u siebie 1:1 z Polonią Warszawa. W środę 15 czerwca decydujący o awansie rewanż w Warszawie

Górnik Wałbrzych ma za sobą pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi. Piłkarze trenerów: Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego zremisowali w nim na swoim boisku 1:1 z Polonią Warszawa. Pojedynek Biało-Niebieskich (wałbrzyszanie) i Czarnych Koszul (warszawiacy) był zacięty i wyrównany. Do przerwy zespoły remisowały 0:0. Po zmianie stron boiska, w 72. minucie Polonia objęła prowadzenie, ale w 82. po golu Dominika Radziemskiego Górnik wyrównał. Teraz, w środę 15 czerwca o godz. 19 rewanż w Warszawie. Wydaje się, że Polonia będzie w tym spotkaniu faworytem. Górnik Wałbrzych żeby awansować musi wygrać lub zremisować strzelając co najmniej dwie bramki. Przy remisie 1:1 potrzebna będzie dogrywka.

GÓRNIK WAŁBRZYCH – POLONIA WARSZAWA 1:1 (0:0)
BRAMKI: 0:1 Pieczara (72). 1:1 Radziemski (82)

GÓRNIK: Kamil Jarosiński – Dariusz Michalak, Jan Rytko, Bartosz Tyktor, Sebastian Surmaj (73 Mateusz Krzymiński) – Mateusz Sawicki, Dominik Radziemski, Michał Oświęcimka, Damian Migalski (76 Dominik Woźniak), Mateusz Krawiec (74 Grzegorz Michalak) – Marcin Orłowski.
POLONIA: Mateusz Tobiasz – Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Piotr Augustyniak, Grzegorz Wojdyga – Donatas Nakrosius, Piotr Kosiorowski – Michał Zapaśnik (90 Mateusz Małek), Marcin Kluska (63 Bartosz Wiśniewski), Mariusz Marczak – Krystian Pieczara (86 Michał Stasz).