Górnik Wałbrzych wygrał 3:0 zaległy, wyjazdowy mecz z Karkonoszami Jelenia Góra.

Pierwszą bramkę dla gości strzelił w tym spotkaniu w 17. minucie Dariusz Michalak. Wałbrzyszanie mieli wyraźną przewagę i w 34. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Krzymiński. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a w drugiej połowie spotkania jego obraz nie uległ zmianie. Piłkarze z Wałbrzycha kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i w 85. minucie wynik ustalił Krzymiński. Po tym zwycięstwie wałbrzyszanie mają na koncie 28 spotkań, czyli identycznie jak wicelider - KS Polkowice. Górnik z dorobkiem 66 punktów przewodzi jednak stawce, a Polkowice tracą do naszych piłkarzy 4 punkty. Teraz w sobotę, 7 maja, o godz. 17 zostanie rozegrany mecz na szczycie dolnośląsko-lubuskiej grupy III ligi. W Wałbrzychu Górnik będzie podejmował drużynę z Polkowic. Jeśli Górnik wygra to jego przewaga nad rywalami będzie już bardzo duża.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 0-3 (0-1)
Bramki: 0:1 Dariusz Michalak (17), 0:2 Mateusz Krzymiński (34), 0:3 Mateusz Krzymiński (85)
Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Rytko, Orzech, Krzymiński, Morawski, Radziemski (86 Brzeziński), Sawicki, G. Michalak (65 Krawiec), Migalski, Orłowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani