Górnik Wałbrzych wygrał A-klasowe derby miasta. Zdjęcia!

Paweł GołębiowskiPaweł Gołębiowski/A-klasowe derby Wałbrzycha
Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali 3:1 derbowy pojedynek z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Wynik nie jest niespodzianką. Górnik zdecydowanie zmierza do awansu. Jest liderem I grupy klasy A, a dorobek punktowy i bramkowy ma imponujący. Wygrał dotąd wszystkich 21 spotkań i zgromadził 63 punkty, do tego na koncie ma 147 zdobytych i 9 straconych bramek. Zespół z dzielnicy Nowe Miasto przed tym meczem zajmował trzecie miejsce w tabeli, a zgromadził o 16 punktów mniej od lidera. W meczu derbowym, na stadionie przy ul. Ratuszowej, Górnik do przerwy prowadził 1:0 (gol Damiana Chajewskiego). Po zmianie stron, w 64 minucie goście z Nowego Miasta wyrównali, ale w 69 minucie Marcel Grudziński wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w 87 minucie wynik ustalił Marcin Smoczyk.