Górnik Wałbrzych wygrał na wyjeździe 4:1 z Polonią Trzebnica

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z kilku meczów Górnika)

Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na wyjeździe 4:1 Polonię Trzebnica. Był to mecz ostatniej kolejki IV ligi w sezonie 2017/2018. Wałbrzyszanie zakończyli rozgrywki na piątym miejscu w tabeli.
W Trzebnicy ekipa trenera Jacka Fojny do przerwy przegrywała z Polonią 0:1. Co prawda Górnik był częściej przy piłce, ale nie mógł stworzyć sobie sytuacji strzeleckich. Gospodarzom udało się przeprowadzić kilka udanych akcji ofensywnych, w których wykorzystali tę w 16. minucie. Po zmianie stron boiska wałbrzyszanie byli już skuteczniejsi. W 64. minucie wyrównali po trafieniu Kamila Młodzińskiego, a już w 69. minucie prowadzili 2:1, bo gola strzelił Miłosz Rodziewicz. Ten sam zawodnik w 88. minucie podwyższył wynik na 3:1, a już w doliczonym czasie gry ostatnią bramkę dla Górnika w sezonie zdobył Damian Chajewski.

W innych meczach kolejki:

Karolina Jaworzyna Śląska – Unia Bardo 1:3, Polonia-Stal Świdnica – Wiwa Goszcz 5:1, Piast Żerniki (Wrocław) – Śląsk II Wrocław 0:2, Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 5:2, Sokół Wielka Lipa – MKP Wołów 0:0, Orzeł Ząbkowice Śląskie – Pogoń Oleśnica 5:2, Nysa Kłodzko – Foto-Higiena Gać 1:3.