Górnik Wałbrzych wygrał w Polonią-Stalą Świdnica i zagra w okręgowym finale Pucharu Polski

Górnik Wałbrzych został finalistą piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W pojedynku półfinałowym wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe 2:0 Polonię-Stal Świdnica, swojego rywala z III-ligowym boisk.

Górnik Wałbrzych został finalistą piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W pojedynku półfinałowym wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe 2:0 Polonię-Stal Świdnica, swojego rywala z III-ligowym boisk. Świdniczanie oraz podopieczni trenerów Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego tym meczem zaczęli oficjalne rozgrywki w 2016 roku. W ostatnich tygodniach wyłącznie trenowali i sprawdzali swoją dyspozycję w spotkaniach sparingowych. Teraz powalczyli wreszcie o stawkę, czyli awans w Pucharze Polski, a za tydzień czeka ich początek ligowej wiosny. Wydaje się, że w lepszych nastrojach zaczną walkę o ligowe punkty zawodnicy Górnika. Dobrze prezentowali się w meczach sparingowych, a teraz potwierdzili niezłą formę występem w Świdnicy. Polonia-Stal, która w dwóch poprzednich sezonach triumfowała w pucharowej rywalizacji na szczeblu okręgu, na swoim terenie grała nieźle i walczyła ambitnie o powtórzenie wyniku. Nie dała jednak rady spadkowiczowi z II ligi. Górnik pomimo osłabienia brakiem Sławomira Orzecha oraz Grzegorza Michalaka, czyli dwóch, kontuzjowanych, podstawowych zawodników, objął prowadzenie w 12. minucie. Bramkę strzelił Mateusz Krawiec, który dołączył do wałbrzyszan w zimowej przerwie w rozgrywkach. Młody, 22 letni pomocnik może być znaczącym wzmocnieniem naszej drużyny. Pochodzi z Wałbrzycha, ale ma za sobą m.in. występy w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań. W meczu w Świdnicy ograł obrońców gospodarzy i wpakował piłkę do bramki.
Później swoje okazje do strzelenia gola mieli zarówno gospodarze jak i goście. Jednak to Jan Rytko z Górnika w 24, minucie popisał się wspaniałym uderzeniem z dystansu i ustalił wynik spotkania. Teraz wałbrzyszanie będą czekali na wynik drugiego półfinałowego pojedynku, żeby poznać finałowego przeciwnika. Ten drugi półfinał odbędzie się dopiero 13 kwietnia, a zmierzą się w nim w Ząbkowicach Śląskich, tamtejszy Orzeł i Lechia Dzierżoniów.