Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec 0:1

PG , Fot. Dariusz Gdesz
Drugoligowy Górnik PWSZ przegrał w Wałbrzychu z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Obie drużyny miały w tym meczu sporo okazji do zdobycia bramki, ale padł tylko jeden gol, strzelony w 16 minucie przez Pawła Posmyka z pozycji spalonej, czego nie zauważył arbiter.

W Wałbrzychu o godz. 17 zaczął się drugoligowy mecz pomiędzy Górnikiem PWSZ, a Zagłębiem Sosnowiec. Wałbrzyszanie zaczęli pojedynek w składzie: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Kłak, Zawadzki, Rytko, Wepa, Morawski, Fojna, Zinke, Moszyk. Zagłębie zaczęło w ustawieniu: Shliakotin, Bednar, Żółtowski, Lachowski, Posmyk, Markowski, Białas, Jerczyk, Białek, Stefański, Jeremicz.
Górnik w pierwszych minutach ma olbrzymią przewagę, a na bramkę gości strzelali nieskutecznie między innymi: Zinke, Rytko i Moszyk.
W 16 minucie Zagłębie wyprowadziło kontratak i gola dla gości strzelił Paweł Posmyk (był na wyraźnym spalonym)
21 minuta - groźny strzał Jana Rytko broni bramkarz Zagłębia
25 minuta - Jaroszewski broni w sytuacji sam na sam z Pawłem Posmykiem
27 minuta - Wepa strzela wysoko ponad poprzeczką
29 min. - Gra zaostrza się. Morawski faulowany przez Białka. Zawodnik gości dostaje żółtą kartkę, a Morawski wykonuje rzut wolny (z 35 metrów).
31 min. - gra zaostrza się. Tym razem zółta kartka dla Morawskiego.
35 min. - Posmyk po solowej akcji posyła piłke obok prawego słupka bramki Górnika
39 min. - Rytko w polu karnym Zagłębia zagrywa do Fojny. Strzał tego drugiego broni Shliakotin
44 minuta Fojna znalazł się na dobrej pozycji, na lewym skrzydle, ale strzelił ponad poprzeczką
W meczu drugiej ligi, po 45 minutach Górnik PWSZ przegrywa w Wałbrzychu z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Gospodarze nie są słabsi od gości i mieli wiele okazji do strzelenia gola, ale to Zagłębie wygrywa, bo w 16 minucie Paweł Posmyk skutecznie zakończył kontratak (sędzia nie zauważył, ze był na pozycji spalonej).
Zaczęła sie druga połowa spotkania. W 47 min. Stefański trafia w poprzeczkę bramki Jaroszewskiego
70 min. - atak Zagłębia, piłka w bramce Górnika, ale zawodnik gości był na pozycji spalonej i nadal jest tylko 1:0 dla Zagłębia
69 min. - Posmyk strzela prosto w Jaroszewskiego
54 min. - strzał Moszyka, ale bramkarz Zagłębia wybija piłkę. Zagłębie nadal prowadzi 1:0
61 min. - zmiana w Górniku - za Fojnę wszedł Grzegorz Michalak
66 min- kolejna zmiana w Górniku - Za Moszyka wszedł Janik
73 min. - zółta kartka dla Jana Rytko i zmiana w Górniku. Za Zawadzkiego wszedł Maciejak
75 min. - Górnik miał dużo szczęścia - po akcji Zagłębia i strzale jednego z zawodników gości, piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole
77 min. - zmiana w Górniku - za Rytkę wszedł Duś
78 min. - zmiana w Zagłębiu - za Białasa wszedł Napora
80 min. - Wprowadzanie przez trenera Bubnowicza kolejnych napastników przyniosło efekt, zarysowała się przewaga Górnika. Żółtą kartkę dostał Wojtarowicz
83 min. - żółta kartka - Markowski (Zagłębie)
88 min. - kontra Zagłębia, przerwana przez obronę gospodarzy
90 min. - Zinke strzela z pola karnego, ale uderzenie zablokowane
92 min. - zmiana w Zagłębiu - za Posmyka wszedł Grunt
95 min. - koniec meczu. Zagłębie wygrało 1:0