Górnik Wałbrzych zremisował u siebie 0:0 z liderem tabeli

Dariusz Gdesz (zdjecie ilustracyjne)
Ostatni w stawce Górnik Wałbrzych zremisował u siebie 0:0 z liderem tabeli

Górnik Wałbrzych zremisował 0:0 z GKS-em 1962 Jastrzębie z Jastrzębia-Zdroju. Taki wynik jest sporą niespodzianką, bo w klubie z Wałbrzycha nie ma prezesa, zarządu i co chyba najważniejsze – pieniędzy, drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy III ligi, a GKS jest liderem, myślącym o awansie. Zespoły jednak walczyły na ciężkim boisku, bo tuż przed spotkaniem nad Wałbrzychem przeszła ulewa, jak równy z równym. Górnik dodatkowo osłabiony w tym pojedynku brakiem w składzie braci Grzegorza i Dariusza Michalaków zaczął spotkanie skupiając się głównie na obronie własnej bramki. Podopieczni trenerów Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego robili to skutecznie, a w bramce świetnie spisywał się Damian Jaroszewski. Bramkarz Górnika w 19. minucie wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z zawodnikiem gości. Ci mieli lekką, optyczną, przewagę, ale mieli też duże problemy z wykańczaniem akcji ofensywnych i w efekcie nie stwarzali większego zagrożenia, niż grający z kontry wałbrzyszanie. Do przerwy zespoły remisowały zatem 0:0. Po zmianie stron boiska, gospodarze coraz śmielej atakowali, a że GKS do końca meczu starał się wywalczyć 3 punkty, to z czasem robiło się coraz bardziej gorąco pod obydwiema bramkami. Najlepszej okazji do strzelenia bramki dla Górnika nie wykorzystał Damian Migalski, który w 83. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Gdyby zdobył gola, to duża sensacja stałaby się faktem. Jednak i remis Górnika z liderem trzeba uznać za niespodziankę. Teraz drużyny 3 grupy III ligi będą miały krótką przerwę w rozgrywkach, ale wałbrzyszan 23 września o godz. 19 czeka zaległy, wyjazdowy mecz ze Skrą Częstochowa.

Górnik Wałbrzych – GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie-Zdrój) 0:0
Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski - Paweł Tobiasz, Sebastian Surmaj, Damian Migalski, Marcin Morawski, Jan Rytko, Mateusz Krzymiński, Marcin Gawlik (81 Filip Brzeziński), Norbert Pierzga (68 Damian Bogacz), Mateusz Sobiesierski (65 Kamil Młodziński), Dominik Woźniak.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Damian Zajączkowski, Dominik Szczęch, Tomasz Musioł (78 Kacper Kawula), Damian Tront, Adrain Kopacz, Wojciech Caniboł (46 Farid Ali), Kamil Jadach (46 Daniel Szczepan).

W innych meczach kolejki uzyskano wyniki:
Lechia Dzierżoniów – BKS Stal Bielsko-Biała 1:0 (bramka w 54. minucie Damian Korkuś), Piast Żmigród – Olimpia Kowary 4:1, Śląsk II Wrocław – Unia Turza Śląska 1:1, Ruch Zdzieszowice – KS Polkowice 1:0, Falubaz Zielona Góra – Miedź II Legnica 2:2, Skra Częstochowa – Stal Brzeg 1:1, Pniówek Pawłowice Śląskie – Górnik II Zabrze 1:4.

W następnej kolejce (1 – 2 października) zagrają: Bielsko-Biała – Zabrze, Brzeg – Pawłowice Śląskie, Ślęza Wrocław – Częstochowa, Jastrzębie-Zdrój – Bielsko-Biała, Legnica – Wałbrzych, Polkowice – Zielona Góra, Turza Śląska – Zdzieszowice, Kowary – Śląsk II Wrocław, Dzierżoniów – Żmigród.

W zaległych meczach 23 września zagrają: Skra Częstochowa – Górnik Wałbrzych, a 24 września: Pniówek Pawłowice Śląskie – Falubaz Zielona Góra i Unia Turza Śląska – BKS Stal Bielsko-Biała