Górnik Zamek Książ Wałbrzych pokazał moc – zdemolował na wyjeździe Deckę Pelplin!

W poprzedniej kolejce koszykarze Górnika Zamku Książ wygrali u siebie różnicą 30 punktów z MKS-em Mana.lake Sokół Marbo Międzychód Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Rewelacyjny występ mają za sobą koszykarze Górnika Zamek Książ. W 7. kolejce sezonu 2023/2024 I ligi, rozbili na wyjeździe 97:64 Deckę Pelplin.

Gospodarze nie są słabym zespołem, ale w pojedynku z wałbrzyszanami nawiązywali walkę tylko w pierwszej kwarcie, która wygrali 20:18. Później nie mieli wiele do powiedzenia, a momentami Górnik chyba zniechęcał ich do grania w koszykówkę. Po trzeciej kwarcie, wygranej przez wałbrzyszan 28:6, goście prowadzili już 73:41 i właściwie było po meczu.
Podopiecznym trenera Andrzeja Adamka z pewnością, przy takiej przewadze trudno było utrzymać koncentrację, ale dali radę, byli lepsi także w ostatniej części spotkania. Teraz wypada życzyć ekipie Górnika Zamek Książ, żeby tak wyglądały ich kolejne mecze.
A następny już w sobotę, 28 października o godz. 16 w Aqua Zdroju z GKS-em Tychy.

Decka Pelplin - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 64:97 (20:18, 15:27, 6:28, 23:24)

Górnik Zamek Książ: Kowalenko 17, Góreńczyk 16, Niedźwiedzki 16, K. Dawdo 15, Margiciok 11, Han 7, Jakóbczyk 5, Durski 4, Mindowicz 3, Wilk 3, D.Dawdo 0.