Grad medali dla wałbrzyskich pływaków z UKS Szafir

Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szafir” z Wałbrzycha znakomicie zaczęli starty w 2020 roku. W dwudniowych zawodach o Puchar Wójta Gminy Osiecznica ustanowili wiele rekordów życiowych i wywalczyli aż 11 medali (5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe).

W imprezie, która inaugurowała zmagania pływackie na Dolnym Śląsku, najlepszym zawodnikiem został Michał Mrzygłód, reprezentant UKS-u Szafir. Ten 15-latek rywalizował w pięciu konkurencjach i w każdej zajął miejsce na podium. Michał zdobył 3 złote medale, i po jednym srebrnym i brązowym. Świetnie w Osiecznicy zaprezentował się także inny wałbrzyszanin, 9-letni Mateusz Selent. W czterech startach zdobył cztery medale: 2 złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Na podium stawały również dziewczynki z Wałbrzycha. Zofia Cikoto (11 lat) odebrała brązowy medal za zajęcie trzeciego miejsca w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym, a Róża Garba (12 lat) wywalczyła srebro na dystansie 100m  także stylem grzbietowym.