Hegemoni własnego boiska

Bartosz Ogrodnik
Górnik Wałbrzych na swoim stadionie jest nie do pokonania.
Górnik Wałbrzych na swoim stadionie jest nie do pokonania. Bartosz Ogrodnik
Górnik Wałbrzych pewnie pokonał w meczu 6. kolejki III ligi Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0. Podopieczni Roberta Bubnowicza wygrali wszystkie cztery spotkania na własnym boisku, a bilans bramkowy wynosi 7:0.

Mecz zapowiadany jako spotkanie wysokiego ryzyka ze względu na kibicowskie animozje odbył się w Wałbrzychu. Na trybuny nie wpuszczono jednak najzagorzalszych fanów biało-niebieskich, a zawodnicy Górnika po raz kolejny potwierdzili, iż na własnym boisku nie ma na nich mocnych. Górnicy stworzyli sobie wiele okazji strzeleckich, z których wykorzystali tylko dwie. Najpierw w 60. minucie spotkania pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Sebastian Surmaj, a pięć minut przed końcem wynik strzałem głową ustalił Bartosz Tyktor. Górnik zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli, choć trzeba pamiętać, że podopieczni Roberta Bubnowicza mają w zapasie jeszcze jeden mecz.

Górnik Wałbrzych – Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0 (0:0)
Surmaj 60, Tyktor 85.

Górnik: Jarosiński – Sawicki, Michalak D., Tyktor, Surmaj –Radziemski (22 Orzech), Oświęcimka, Morawski, Rytko, Migalski (82 Tatuśko) – Orłowski (89 Sobiesierski).