II LIGA PIŁKI NOŻNEJ: Czas na zwycięstwo

Górnicy grają w każdym meczu  z wielkim  zaangażowaniem, ale  dwa ostatnie pechowo  przegrali
Górnicy grają w każdym meczu z wielkim zaangażowaniem, ale dwa ostatnie pechowo przegrali Fot. Dariusz Gdesz
W ubiegłym tygodniu Górnik PWSZ przegrał dwa mecze. Teraz zagra z Polonią Nowy Tomysł i ma spore szanse na pokonanie tego rywala

W sobotę, 2 października piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych zagrają u siebie z Polonią Nowy Tomyśl. Pojedynek będzie dla wałbrzyszan okazją do zdobycia kompletu punktów i do "przełamania się" po ostatnich, pechowych występach. Polonia to bowiem niezbyt wymagający przeciwnik.

W ostatniej kolejce uległa u siebie 0:2 Czarnym Żagań i z dorobkiem 5 punktów w 10 meczach zajmuje trzecie od końca miejsce w tabeli. A Górnicy mogli w ostatnim tygodniu trochę stracić wiarę we własne siły.

Najpierw przegrali 0:1 na swoim stadionie zaległy pojedynek z Rakowem Częstochowa, a później ulegli na wyjeździe 1:2 Zagłębiu Sosnowiec. W meczu z Rakowem Górnik stracił bramkę w 26. minucie, a pod koniec pierwszej połowy boisko opuścił kontuzjowany Marcin Morawski.

- Jego zejście było kluczowym momentem. Zabrakło płynności naszych akcji i nie odrobiliśmy straty - mówił po spotkaniu trener Górnika PWSZ, Robert Bubnowicz. Kontuzja Morawskiego okazała się na szczęście niegroźna i z Zagłębiem już zagrał. Wziął nawet udział w akcji w 58. minucie, po której padł gol dla Górnika PWSZ. Niestety, był to gol kontaktowy na 1:2, bo Zagłębie strzeliło dwie bramki w ciągu czterech pierwszych minut spotkania.