III LIGA KOSZYKARZY: Na Gorzów z Karwikiem

Nie było niespodzianki w meczu Dark Doga Górnika Nowe Miasto Wałbrzych z Adler Topem Bolesławiec. Walczący o awans do drugiej ligi wałbrzyszanie rozbili rywali we własnej hali 97:70.

Pojedynek był właściwie bez historii. Podopieczni pary trenerskiej: Ewa Smaglińska, Mieczysław Młynarski prowadzili z najsłabszą ekipą w grupie od początku do końca spotkania. Przez kilka pierwszych minut meczu goście co prawda próbowali przeciwstawić się Dark Dogowi Górnikowi, ale ten i tak łatwo wygrał pierwszą kwartę 25:17. Później wałbrzyszanie z minuty na minutę powiększali przewagę.

Przed zmianą stron gospodarze prowadzili już 53:38. Trzecia i czwarta część pojedynku toczyła się pod ich kontrolą. W meczu z zespołem z Bolesławca wystąpił Mariusz Karwik, powracający po kontuzji do gry center wałbrzyszan.

To bardzo ważne, bo przed Dark Dogiem Górnikiem niezwykle trudne spotkanie. W niedzielę, 31 stycznia, zmierzą się na własnym parkiecie z ekipą GKK Gorzów Wielkopolski. Rywale to mocny zespół. Nasi koszykarze przegrali w nim w tym sezonie na wyjeździe 56:87.