III liga piłki nożnej: Górnik PWSZ Wałbrzych zremisował z Promieniem Żary

Wałbrzyszanie przegrywali do przerwy 0:2, a po zmianie stron zdołali tylko doprowadzić do remisu Dariusz Gdesz
Lider z Wałbrzycha rozczarował na inaugurację rundy wiosennej. O wyniku Górnika PWSZ zadecydowała słaba gra w pierwszej połowie

Piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych zaczęli rundę wiosenną od remisu 2:2 na własnym boisku z Promieniem Żary. - Taki wynik z drużyną z czołówki tabeli byłby do przyjęcia. Remisem z Promieniem jestem rozczarowany - mówił po tym spotkaniu Robert Bubnowicz, trener wałbrzyszan. Odczucia szkoleniowca nie mogą dziwić. Jego zespół to lider tabeli, a rywale zajmują dopiero 13. miejsce w stawce. W pierwszym w sezonie pojedynku tych drużyn Górnik PWSZ wygrał na wyjeździe 1:0. Teraz mecz zaczął się sensacyjnie - po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Najpierw w 10. minucie Damiana Jaroszewskiego pokonał Szymon Patyna, a w 33. minucie drugą bramkę dla Promienia zdobył Łukasz Czyżyk.

- Pierwsze 45 minut mój zespół przespał - stwierdził Bubnowicz. Dodawał, że jest też rozczarowany grą Damiana Misana, który dołączył do wałbrzyskiego trzecioligowca w przerwie zimowej. - W meczach sparingowych prezentował się nieźle, a teraz zagrał fatalnie - stwierdził. Znacznie wyżej ocenił postawę drugiego nowego nabytku - Czecha Daniela Zinke. Misana po przerwie zastąpił Bartosz Konarski, który w 75. minucie strzelił bramkę dającą wałbrzyszanom remis. Wcześniej, w 52. minucie gola zdobył Dominik Janik. Górnikowi PWSZ zabrakło jednak czasu, aby rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść.