IV LIGA PIŁKARSKA. W Jawiszowicach „tańcowały dwa Michały”, czyli Ceglarz z Karczem rozłożyli Wolanię Wola Rzędzińska

Jerzy Zaborski
LKS Jawiszowice, wicelider IV ligi piłkarskiej, pokonał na własnym boisku Wolanię Wola Rzędzińska, która wciąż musi oglądać się za siebie, żeby nie zbliżyć się do strefy spadkowej. W Jawiszowicach „tańcowały dwa Michały”. Nie wiadomo, który był duży, a który mały. Jak po boisku zaczęli krążyć, to rywale nie mogli zdążyć i...tracili gole.

Gospodarze zaczęli odważnie i szybko objęli prowadzenie, po uderzeniu Eryka Ceglarza w „okienko”. Potem dobrą okazję miał Bartosz Seweryn, a Przemysław Pitry trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Wśród gości Artur Biały niepokoił Artioma Hamelkę. Ten jednak nie dał się zaskoczyć. Jednak chwilę później Biały doprowadził di wyrównania, poprawiając uderzenie Bartosza Chmielowskiego, bo ten wcześniej „ostemplował” spojenie słupka z poprzeczką.

Strata gola wprowadziła w szeregi gospodarzy trochę nerwowości, bo ich gra stała się chaotyczna, mnożyły się niecelne podania.

Dopiero tuż przed przerwą, z prawej strony w pole karne „wjechał” Eryk Ceglarz i tak wyłożył piłkę Kamilowi Karczowi, że ten po prostu nie mógł spudłować. Jego strzał był tylko formalnością.

IV liga piłkarska w Małopolsce; LKS Jawiszowice - Wolania Wola Rzędzińska 4:1

Jawiszowice po przerwie dołożyły agresję

Wydawało się, że końcówka pierwszej części była zapowiedzią emocji po zmianie stron. Jednak miejscowi wyszli na boisko „naładowani”. Już w pierwszej akcji Marcin Czaicki uderzył tuż nad poprzeczkę (47 min).

- Dołożyliśmy w drugiej części odrobinę agresji, której zabrakło nam pod koniec pierwszej połowy – ocenił Jarosław Płonka, trener jawiszowiczan.

Potem znów dały znać o sobie „dwa Michały”. Na prawej stronie zaczął „krążyć” Eryk Ceglarz. Po jego podaniu piłkę przejął Kamil Karcz i strzałem w dalszy róg pokonał bramkarza gości.

Wynik ustalił Patryk Gibas, który zdobył gola kilka minut po zameldowaniu się na boisku.

LKS JAWISZOWICE – WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Ceglarz 9, 1:1 Biały 31, 2:1 Karcz 44, 3:1 Karcz 69, 4:1 Gibas 90+1.

JAWISZOWICE: Hamelka – Archipow, Pitry, Radomski, Hałat (78 Sitko) – Seweryn (70 Wójcik), Karcz, Czaicki (67 Radomski), Ceglarz – Kralczyński (62 Dziadkowiec) , Karcz (87 Gibas).

WOLANIA: Leśniak – Baradziej, Bednarek, Węgrzyn, Mróz (58 Bodziuch) – Chmielowski (67 Rębacz), Ptak (83 Janiec), Tadel (70 Tokarczyk), Chłopek (62 Osuch), Kozdrój – Biały.

Sędziował: RAFAŁ ARENDARCZYK (NOWY TARG). Żółta kartka: Radomski. Widzów: 200.

Inne mecze 30. kolejki:

MKS Trzebinia – Glinik Gorlice 1:0 (0:0); bramka: Karcz 77.

Limanovia – Kalwarianka 2:2 (0:1); bramki: Ciesielski 57, Kurczab 69 karny - Myszogląd 4, Stanek 65 karny,

Poprad Muszyna – Wisła II Kraków 0:4 (0:1); bramki: Sarga 38 i 48, Kaczówka 83, Bartoń 90.

Orzeł Ryczów – Beskid Andrychów 3:0 (1:0); bramki: Lampart 43, Bociek 53 i 72.

Dalin Myślenice – Watra Białka Tatrzańska 3:1

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Barciczanka 2:2 (0:0); bramki: Trubeha 66, Jovanović 90+4 - Dziedzina 57, Dziedzina 61 karny.

Niwa Nowa Wieś - BKS Bochnia 1:0 (0:0); bramka: Piskorek 83.

Unia Oświęcim – Wierchy Rabka Zdrój 3:0 (wo., Wierchy wycofały się z rozgrywek.)

PAUZA: Lubań Maniowy