Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Górnik Trans.eu Wałbrzych 76:57 (FOTO)

Bartosz Ogrodnik, fot. Dariusz Gdesz
Dariusz Gdesz/Polska Press Grupa
To był prawdziwy hit II ligi koszykówki.

To był prawdziwy hit II ligi koszykówki. O wyniku zadecydowały dwie ostatnie minuty drugiej kwarty.

Na parkiecie w Wałbrzychu zmierzyły się dwie najlepsze drużyny tego sezonu. W meczu 10. kolejki Górnik Trans.eu podejmował lidera rozgrywek, niepokonaną dotąd Jamalex Polonię 1912 Leszno.

Sobotnie spotkanie zaczęło się bardzo obiecująco. Biało-niebiescy nawiązali równą walkę z liderem i po pierwszej kwarcie nieznacznie, bo jednym punktem, przegrywali. Również początek drugiej części gry był wyrównany, lecz wszystko co najgorsze, odbyło się w dwóch ostatnich minutach przed przerwą. Wtedy to goście rzucili 17 punktów, bez jakiejkolwiek odpowiedzi miejscowych, co pozwoliło im na stworzenie sobie bezpiecznej przewagi. Do przerwy Polonia prowadziła 48:29. W drugiej połowie wygrana przyjezdnych nie była w żadnym momencie zagrożona, a podopieczni Łukasza Grudniewskiego osiągnęli przewagę nawet 30 punktów. W ostatniej kwarcie Górnik odrobił część strat, co dało ostateczny wynik 57:76. To druga porażka wałbrzyszan w tym sezonie II ligi, lecz pierwsza poniesiona na własnym parkiecie.

W czwartek 10 grudnia Górnik Trans.eu podejmie na własnym parkiecie WKK Wrocław. Początek spotkania o godz. 18.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Jamalex Polonia 1912 Leszno 57:76 (14:15, 15:33, 12:20, 16:8)

Górnik Trans.eu: Wróbel 12, Obarek 10, Glapiński 8, Niesobski 8, Krzymiński 6, Rzeszowski 5, Bochenkiewicz 4, Piros 2, Ratajczak 2, Ciuruś 0, Durski 0.