Jest moc! Górnik Trans.eu rozbił na wyjeździe drużynę z Leszna

Rewelacyjnie zaczęli I-ligowy sezon koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego rozbili na wyjeździe 96:63 niezłą drużynę Timeout Polonia 1912 Leszno. Gospodarzom nie pomogli tak znani i doświadczeni zawodnicy jak byli reprezentanci Polski: Robert Skibniewski, Kamil Chanas i Filip Dylewicz. Górnik Trans.eu objął prowadzenie od pierwszych minut spotkania i z kwarty na kwartę powiększał je. Gospodarze próbowali gonić naszych, ale nic im z tego nie wyszło. Jeśli po trzech kwartach, kiedy było 72:55 dla Górnika Trans.eu, mieli jeszcze nadzieję na odrobienie straty to w ostatniej części spotkania wałbrzyszanie wybili im to z głowy. Goście czwartą kwartę wygrali bowiem 24:8. Teraz, w następnej kolejce 5 października Górnik Trans.eu będzie pauzował, a kolejny mecz rozegra na swoim boisku 12 października z Polfarmexem Kutno.

Timeout Polonia 1912 Leszno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 63:96 (24:29, 14:22, 17:21, 8:24).

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Kulka 22, Jakóbczyk 17, Wróbel 13, Cechniak 11, Zywert 10, Pieloch 8, Ratajczak 5, Koperski 4, Glapiński 4, Durski 2,

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani