Kadetki Chełmca Wodociągów pokonały MGLKS Sobieski 3:0, ale seniorki uległy ekipie z tego klubu 1:3

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Kadetki Chełmca Wodociągów pokonały MGLKS Sobieski 3:0, ale seniorki uległy ekipie tego klubu 1:3

W minioną sobotę siatkarki drużyn Chełmca Wodociągów Wałbrzych stoczyły pojedynki z zespołami MGLKS Sobieski Oława. Najpierw w Hali Wałbrzyskich Mistrzów na parkiet wyszły kadetki. Nasze dziewczęta w stawce 13 drużyn zajmowały 11. miejsce. Zwycięstwo z drużyną z Oławy pozwalało im zakończyć sezon ma 10. pozycji. Wałbrzyszanki wykorzystały okazję i pokonały rywalki 3:0 (25:17, 25:15, 25:21).
Tak dobrze nie poszło seniorkom Chełmca Wodociągów. Podopieczne trenera Jacka Kurzawińskiego po ostatnim zwycięstwie na wyjeździe 3:0 z Volleyem Głogów zajmowały trzecie miejsce w tabeli i pokonanie liderek z Sobieskiego Oława mogłoby bardzo pomóc im we wskoczeniu na pozycję wicelidera i walkę w barażach o II ligę.
Niestety zacięty pojedynek zaczął się od wygrania przez przyjezdne pierwszego seta 26:24. Druga partia także należała do ekipy z Oławy, która już łatwiej zwyciężyła 25:19. W trzeciej odsłonie górą był zespół z Wałbrzycha, który wygrał 25:22. W czwartym secie zwyciężył jednak Sobieski 25:23, w całym meczu 3:1 w setach.