Karatecy UKKS „OBI” wrócili z Wielkopolski z workiem medali!

Oprac.PG
Młodzi karatecy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” rozpoczęli starty po przerwie spowodowanej pandemią. UKKS OBI
Młodzi karatecy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” rozpoczęli starty po przerwie spowodowanej pandemią. W sobotę 24 kwietnia wystartowali w zawodach Pucharu Wielkopolski w Karate Shinkyokushin zorganizowanych w Turku

Młodzi karatecy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” w sobotę 24 kwietnia wystartowali w zawodach Pucharu Wielkopolski w Karate Shinkyokushin zorganizowanych w Turku. W turnieju udział wzięło 370 zawodników z 25 klubów z Polski (z 10 województw). Do Wielkopolski pojechało 18 reprezentantów naszego klubu, zarówno tych trenujących w sekcjach Wałbrzychu jak i w Boguszowie-Gorcach. Wszyscy wystartowali w konkurencji Kumite.

Najwięcej walk tym razem stoczyła 10 letnia Laura Kuźniarz, która ostatecznie stanęła na drugim stopniu podium. Bardzo dobrze spisały się też trzy najmłodsze zawodniczki klubu, które zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Livia Stachura oraz debiutująca na macie Lea Białoń uplasowały się na trzecin miejscu w kategorii dziewczynek 7-8 lat (-25kg) a Milena Gałuszkiewicz na trzecim miejscu w kategorii dziewczynek 7-8 lat (+25kg). Bardzo dobrze walczyła również 14 letnia Julia Obuchowska, która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej. Julia niestety z powodu kontuzji musiała zrezygnować z walki półfinałowej, a była szansa na wyższy stopień na podium.

W konkurencji Kata rywalizowało 10 zawodników i zdobyli w sumie 3 medale. Bardzo dobrze spisała się Milena Gałuszkiewicz, która zajmujęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu w swoich kategoriach uplasowali się debiutujący zawodnicy Amelia Płonka oraz Kacper Piekarz.
Na wyróżnienie zasługują również Ada Wołk-Łaniewska i Igor Marciniak, którzy pomimo dobrych i wygranych walk nie doszli do strefy medalowej, odpadając tuż przez wejściem do najlepszych czwórek.

Warto podkreślić, że tym razem na turniej pojechało siedmioro zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI”, którzy na tatami stanęli po raz pierwszy w życiu. Tym bardziej osiem zdobytych medali bardzo cieszy trenerów.
W roli sędziów wystąpił dotychczasowy zawodnik 18 letni Dominik Obuchowski, który z racji wieku w turniejach dla dzieci już udziału brać nie może, oraz Sensei Tomasz Obuchowski.