Karatecy z UKKS OBI na V Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice

UKKS OBI Wałbrzych

Do Katowic na V Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Katowice z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha pojechało dziewięcioro karateków. W turnieju udział wzięło ponad 300 zawodników z 28 klubów z Polski oraz przedstawiciele Holandii.

Turniej w Katowicach rozgrywany był w trzech formułach, Kata, Kumite dla dzieci od 6 do 15 lat oraz Kumite bezkontaktowe dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Każdy więc mógł stanąć na macie i zmierzyć się z przeciwnikami lub po prostu z samym sobą.

W formuje bezkontaktowej wystartowało czworo młodych karateków z Wałbrzycha. Pierwszy raz na macie stanęli: Milena Gałuszkiewicz (6lat) , która wywalczyła 2 miejsce w kategorii + 25kg, Livia Stachura (5lat) oraz Marianna Kandut (5lat) i Antoni Kandut (6lat). Strach i stres troszkę im przeszkodził w dotarciu do podium, ale bardzo zadowoleni ze swoich występów chcą jechać na kolejny turniej.

W Kata na 3 miejscu stanęła Julia Obuchowska (12 lat), Julia również dobrze powalczyła i również na 3 miejscu stanęła w Kumite w kategorii 12- 13 lat +45 kg.

Również na 3 miejscu w Kumite chłopców 14-15 lat -55 kg stanął 14 letni Szymon Pomjan.

Bardzo dobrze spisali się także Ada Wołk Łaniewska i Kacper Waszak i pomimo wygrania kilku walk nie stanęli na podium.

Dla zawodniczki z UKKS OBI przypadła również dodatkowa nagroda. Marianna Kandut była najmłodszą zawodniczką turnieju i otrzymała w nagrodę ślicznego pluszowego misia.

Zawodnik Dominik Obuchowski, z powodu wieku nie mógł już wystartować w tym turnieju, ale za to razem z Sensei Tomaszem Obuchowskim sędziował te zawody i bardzo dobrze sobie poradził w nowej roli.