Kawiarnia na Chełmcu i obłędne widoki z wieży. Zobaczcie, jak jest w środku i skorzystajcie do końca października!

ADA
Kawiarnia na Chełmcu i obłędne widoki z wieży. Skorzystajcie do końca października
Kawiarnia na Chełmcu i obłędne widoki z wieży. Skorzystajcie do końca października Dariusz Gdesz
Tylko do końca października możecie jeszcze wdrapać się na wieże widokową na Chełmcu, by podziwiać obłędne panoramy powiatu wałbrzyskiego. Do końca miesiąca czynna jest też kawiarnia na Chełmcu, gdzie możecie schronić się przed deszczem czy wiatrem i w przyjemnej atmosferze zjeść coś i napić się kawy czy herbaty.

Szczyt Chełmca (851 m n.p.m.) to popularne miejsce wędrówek i spacerów wśród mieszkańców Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju czy Boguszowa - Gorc. Ale chętnie wdrapują się tu również mieszkańcy innych dolnośląskich miast. To góra należąca do tzw. drabiny wałbrzyskiej, czyli szlaku wiodącego przez Górach Wałbrzyskie i Kamienne, (liczy ok. 73 km). Chętnie korzystają z niego również lokalni biegacze czy miłośnicy jazdy na rowerach górskich.

- W czasie weekendu szczyt zdobywa kilkaset osób. Przychodzą tu chętniej, kiedy jest czynna wieża, czyli właśnie w soboty i niedziele. W tych dniach można też zajrzeć do kawiarni na Chełmcu! Czynna jest od godz. 10 do 18.00 tylko do końca października - mówią urzędnicy ze Szczawna - Zdroju, bo to ta gmina zarządza szczytem góry i wieżą widokową.

Warto zaznaczyć, że przed kawiarnią wydzielono miejsca, gdzie można zrobić ognisko i upiec kiełbaski, są też drewniane ławki i wiaty. A jeśli pogoda się zepsuje, można posilić się w kawiarni. Zobaczcie, jak jest w środku!

Kawiarnia na Chełmcu i obłędne widoki z wieży. Skorzystajcie do końca października

Kawiarnia na Chełmcu i obłędne widoki z wieży. Zobaczcie, ja...

Handlowi giganci przejdą na “zielony” transport?

Wideo

Materiał oryginalny: Kawiarnia na Chełmcu i obłędne widoki z wieży. Zobaczcie, jak jest w środku i skorzystajcie do końca października! - Szczawno-Zdrój Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie